Wspomnień czar. W sobotę otwarcie Muzeum PRL-u

Już w najbliższą sobotę, 29 kwietnia, swoje podwoje otworzy rudzkie Muzeum PRL-u. Spotkanie z minioną epoką rozpocznie się o godzinie 10.

Jacek D. Knapik
Na wejściu strażnik i patriotyczne hasła

Kto jeszcze nie był - koniecznie musi odwiedzić Muzeum PRL-u w Bielszowicach. Miejsce, gdzie czas się zatrzymał. Dla starszych gości - okazja do wspomnień i nostalgii, dla młodszych - doskonała ścieżka edukacyjna i prezentacja realiów życia w epoce sprzed komórek i Internetu.

- 4 czerwca 2010 roku, w XXI rocznicę I-szych demokratycznych wyborów wystawą „Zaczynamy od końca …” zainaugurowaliśmy działalność Muzeum PRL-u - mówią jego właściciele.

Powstałe na terenie dawnego PGR-u, a wcześniej folwarku Ballestremów muzeum - jest ewenementem na skalę kraju. To nie tylko muzeum i eksponaty do obejrzenia, ale przede wszystkim okazja do poznania historii naszego kraju z okresu, gdy podlegaliśmy Wielkiemu Bratu ze wschodu, jak się żyło pod presją władzy ludowej, jakimi "luksusami" można się było otaczać w tamtym okresie czy poznać zasadę działania reglamentacji dóbr konsumpcyjnych, czyli słynnych "kartek".

Muzeum czynne jest od środy do niedzieli w godzinach 10.00 - 18.00 i "sezonowo" - otwarcie w najbliższą sobotę, 29 kwietnia, zaś bramy zamkną się 30 września.

Ceny biletów

  • ulgowy: 14 zł
  • normalny: 19 zł
  • dzieci do lat 6 - wstęp wolny

Muzeum PRL-u mieści się przy ulicy Zajęczej 42 w Bielszowicach.

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon