Wspaniała inicjatywa halembskiego kebaba

W najbliższy czwartek, 9. lutego, halembski Kebab Bodrum obchodzi piąte urodziny. Z tej okazji postanowili nie tylko świętować, ale i pomóc. Cały urodzinowy utarg przekażą na pomoc chorej, również pięcioletniej, Emilce z Rudy Śląskiej. To kolejna ich inicjatywa na rzecz chorych dzieci z Rudy Śląskiej.

To nie pierwsza taka inicjatywa właściciela i personelu lokalu gastronomicznego w Halembie. Wspierali już między innymi Dom Dziecka w Wirku. Teraz postanowili połączyć świętowanie piątego roku działalności z pomocą dla... chorej, pięcioletniej Emilki z Rudy Śląskiej.

- Pragniemy zaprosić was na urodziny lokalu, 9 lutego. Cały dochód z tego dnia zostanie przekazany Emilce. W ten dzień kalorie się nie liczą! - informuje na swojej stronie Kebab Bodrum z Halemby.

Poza przekazaniem utargu, w lokalu prowadzona będzie zbiórka na Emilkę. Jego pochodzący z Turcji szef i personel w zeszłym roku pomagali Maji, wcześniej Darii z Rudy Śląskiej.

- Dwa lata temu zdecydowałem, że co roku będę pomagać jakiemuś choremu dziecku. I będę to robił co roku na urodziny lokalu - mówi Recep Uysal, właściciel lokalu.

Emilka potrzebuje turnusu rehabilitacyjnego

Już w badaniu prenatalnym rodzice usłyszeli straszną wiadomość. Rezonans wykazał, że dziewczynka będzie cierpieć na agenezję ciała modzelowatego i obszarami polimicrogyrii. Oznacza to wadę rozwojową kory mózgowej. Dodatkowo lekarze orzekli, że obustronna heteropia kory podwyściółkowej będzie przyczyną uszkodzeń układu nerwowego i ataków padaczkowych. Już ta diagnoza brzmiała jak koszmar.

Emilka urodziła się jakby zupełnie zdrowa. Ale po dwóch miesiącach zaczął się dramat. Najpierw częste ataki padaczki, później obniżenie napięcia mięśniowego i pogorszenie wzroku i niewydolność nerek. Mimo rehabilitacji i leczenia - postępy w rozwoju dziewczynki są bardzo małe. Potrafi siadać, ale mimo pięciu lat - nie chodzi. Jednak nie poddaje się. Jest uśmiechniętym i radosnym dzieckiem. Które bardzo potrzebuje kosztownej terapii.

- Tak bardzo chciałabym, by Emilka ruszyła naprzód, by miała w życiu łatwiej i w przyszłości stała się samodzielna - napisała w opisie zbiórki na turnus rehabilitacyjny mama Emilki.

Link do zbiórki na pomoc Emilce znajdziecie TUTAJ.

A kto może - niech też wpada na Halembę na kebaba i inne pyszności - jutro można połączyć przyjemne z pożytecznym. Im więcej kupicie, tym większa kwota trafi na konto Emilki! Kebab Bodrum mieści się przy ul. 1-go Maja 39.

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon