Wpadł w Rudzie Śląskiej przez swoje niedbalstwo. 39-letni kierowca ciężarówki słono zapłaci

Wczoraj w Rudzie Śląskiej Goduli patrol drogówki zauważył jadącą w kierunku Bytomia ciężarówkę, która na pace miała niedbale załadowaną i niezabezpieczoną kostkę brukową. Mundurowi postanowili zatrzymać kierowcę. Ten jednak ani myślał stanąć.

Jacek Skorek
Tak, to nie Godula :)

Sytuacja miała miejsce wczoraj o godzinie 16.40 w Goduli. Widząc na pace niezabezpieczony ładunek kostki brukowej policjanci ruszyli za ciężarowym iveco. Mimo włączenia "kogutów" kierowca nie reagował i kontynuował jazdę w kierunku Bytomia. W dodatku nieco zygzakiem.

- Po stylu jazdy kierowcy policjanci wywnioskowali, że może być pod wpływem alkoholu. Mimo znaków do zatrzymania, kierowca dalej jechał. Udało się go zatrzymać dopiero za granicą Rudy Śląskiej - mówi asp. szt. Arkadiusz Ciozak z KMP w Rudzie Śląskiej.

Okazało się, że styl jazdy odpowiadał stanowi kierowcy. Kontrola trzeźwości wykazała u niego 3 promile. Ale to nie koniec. 39-latek z Bytomia nie miał prawa jazdy, ważnego OC i badania technicznego pojazdu, a na dokładkę - przez co wpadł - wiózł źle zabezpieczony ładunek, który zagrażał bezpieczeństwu w ruchu drogowym.

Sumując - za ładunek - grzywna do 3000 złotych. Brak OC na ciężarówkę - 10.800 złotych. Brak przeglądu - do 5000 złotych. Zatrzymany dowód rejestracyjny, zatrzymane prawo jazdy, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów i do 2 lat więzienia za jazdę po pijaku.

Pijana gliwiczanka spowodowała kolizję na Niedurnego

Może Cię zainteresować:

Prawie pusta droga, środek nocy, a jej się udało walnąć w jedyne auto na Niedurnego

Autor: Jacek Skorek

30/10/2023

Rekordzista wydmuchał 3,44 promila!

Może Cię zainteresować:

Co się działo w ten weekend? 9 zatrzymanych pijanych. Rekordzista miał 3,44 promila!

Autor: Jacek Skorek

27/03/2023

Ucieczka pijanego zabrzanina zakończyła się na stacji BP w Rudzie

Może Cię zainteresować:

Nie chciał dmuchać - o mało nie zginął. Policyjny pościg z Zabrza do Rudy Śląskiej

Autor: Jacek Skorek

13/03/2023

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon