Wpadł przy rutynowej kontroli. Miał przy sobie narkotyki.

Wczoraj późnym wieczorem, podczas wyrywkowej kontroli na ulicy Niedurnego, "drogówka" zatrzymała kierowcę passata. Kiedy ten opuścił szybę - czujny nos... policjanta wyczuł charakterystyczny zapach marihuany.

Marycha

Po chwili rozmowy z kierowcą w oczy mundurowego rzuciło się pudełko. Jak się okazało - z suszem konopnym. Zamiast rutynowej kontroli - 35-latek został zatrzymany.

- Mężczyzna miał przy sobie około 15 działek substancji. Badanie kryminalistyczne potwierdziło, że jest to marihuana - mówi asp. szt. Arkadiusz Ciozak z rudzkiej Komendy Miejskiej Policji.

Za posiadanie narkotyków zatrzymanemu grozi do 3 lat pozbawienia wolności. Oczywiście teraz decyzja należy do prokuratora. W praktyce bowiem termin "posiadania na własny użytek" jest umowny i nie zwalnia z odpowiedzialności. Jak się dowiedzieliśmy, w jednym ze śląskich miast zatrzymany z 600 gramami suszu został objęty dozorem policyjnym, w innym przypadku - za 150 gramów - ich posiadacz został aresztowany.
Kwestię odpowiedzialności karnej za posiadanie narkotyków porusza art. 62 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Jednocześnie ustawa przewiduje zaostrzenie kary podstawowej w sytuacji, gdy podejrzany był w posiadaniu znacznej ilości. Wtedy wyrok może być nawet 10-letni. W sytuacji mniejszej wagi, gdy potwierdzi to dochodzenie, posiadacz może liczyć na złagodzenie odpowiedzialności, czyli na przykład grzywnę, ograniczenie lub pozbawienie wolności do roku.

Zdj.: KMP Ruda Śląska

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon

czytaj więcej:

Trzezwosc policja

Zaskoczył policjantów. Zobacz czym.

Img 20210318 wa0006

Ruda Śląska. Chciał odwieźć autem kolegę po...

Podrobki

Podróbki na targu.

Falszywy policjant3

Wpadli kolejni oszuści. Okradali seniorów.

Wlamywacz policja2

Kradli węgiel i złom. Przypadkiem trafił się...

Falszywy policjant

Fałszywy policjant wpadł dzięki czujności...

Oszusci internet

Plaga internetowych przestępstw. Kolejni...