WOŚP 2021 w Rudzie Śląskiej: Zebrano 178 tys. zł!

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała po raz 29. w Rudzie Śląskiej. W tym roku na szczytny cel zebrano 178 tysięcy złotych! Zważywszy na pandemiczną rzeczywistość to duży sukces, choć nie udało się pobić ubiegłorocznego wyniku i ok. 261 tys. zł.

Wosprudaslaska

W tym roku WOŚP zbierała pieniądze na zakup sprzętu dla dziecięcej laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. W niedzielę, 31 stycznia na ulice Rudy Śląskiej wyruszyło około 220 wolontariuszy.


Przypomnijmy, że w mieście działały dwa sztaby. Siedziba pierwszego z nich mieściła się w III Liceum Ogólnokształcącym w Kochłowicach. Kochłowickim wolontariuszom udało się zebrać zawrotną sumę ponad 103 tys. zł!

Z kolei drugi sztab, koordynowany przez IV Liceum Ogólnokształcące w Orzegowie, zgromadził około 75 tys. zł. Podliczanie w sztabie jeszcze trwa.

Zorganizowano także licytację. Radny Rafał Wypior zaproponował zwycięzcy zamianę na dwa dni i wcielenie się w rolę radnego. Ostatecznie, akcja zakończyła się sukcesem, a osoba, która zostanie „tymczasowym radnym” zapłaciła 1200 zł za tę przyjemność.

Jak tylko minie trudna sytuacja związana z coronavirusem, zamieniam się z Tomkiem na dwa dni funkcją (zaległa z 2020). Czekajcie na info. Dam Wam znać od kiedy macie nowego radnego – napisał radny Rafał Wypior na FB.

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon

czytaj więcej:

Śmieci (zdjęcie ilustracyjne)

Śmieci nas zalewają. Produkujemy ich 2 mln ton rocznie

Umowa ruda

Ruda Śląska stanie się miastem wysokich technologii?

Kosz3

Co to jest? Wentylator? Ozdoba? Sprawdziliśmy

Porozumienie gwsh

Studia w Rudzie Śląskiej

kampania #Niebajka o porwaniu

Rusza kampania #Niebajka o porwaniu

Ztm autobusy

Od 1 lipca wróci możliwość kupienia biletu u kierowcy

Jbudżet obywatelski Ruda Śląska

Rusza nabór wniosków do budżetu obywatelskiego.