Wodociągi ostrzegają: niższe ciśnienie w sieci i gorsze parametry wody

W ciągu najbliższych tygodni mieszkańcy Rudy, Goduli, Orzegowa i części Chebzia muszą się liczyć z obniżonym ciśnieniem wody w sieci, a także jej gorszymi parametrami w zakresie barwy, mętności i żelaza. To możliwy „skutek uboczny” prowadzonej przez Górnośląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów przebudowy wodociągu magistralnego.

pixabay.com
Kran woda

Przebudowa należącego do GPW wodociągu magistralnego rozpoczęła się w ubiegłym tygodniu i trwać ma do końca czerwca. W związku z tym – jak podało Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Rudzie Śląskiej - nastąpi „konieczność zmiany stref zasilania” dla dzielnic: Ruda 1, Godula, Orzegów oraz części Chebzia.

- Prowadzone prace regulacyjne prowadzone przez GPW mogą wpłynąć na dostawę wody o obniżonym ciśnieniu i pogorszonych parametrach w zakresie barwy, mętności i żelaza – informuje PWiK.

Osobom mającym w związku z tą sprawą dodatkowe pytania sugeruje kontakt z dyspozytorem PWiK pod bezpłatnym numerem 994 lub (32) 34 24 200.

Północne dzielnice miasta nie są jedynymi, gdzie obecnie woda może mieć pogorszone parametry lub słabsze ciśnienie. Pod koniec kwietnia PWiK przekazało, że w związku z przedłużeniem do 29 maja przez GPW prac związanych z przebudową wodociągu w ramach budowy trasy N-S nastąpi konieczność zmiany stref zasilania dla ulic: Wyzwolenia (od ul. Wireckiej do ul. 1 Maja), Borówkowej, Polnej, Wrzosowej, Spokojnej, Dębowej, Szyb Aliny, Kąpielowej, 1 Maja 152, 171, 173, 158, 162 a i b, 164, 166, Teodora Nowoka.

Woda w górę, ścieki w górę. Od 11 lutego nowe stawki

Może Cię zainteresować:

Od soboty więcej za wodę i ścieki. PWiK podnosi ceny w trybie nadzwyczajnym

Autor: Jacek Skorek

07/02/2023

Nowy prezes PWiK (drugi z lewej)

Może Cię zainteresować:

Kolejna spółka z nowym prezesem. Zmiana w PWiK

Autor: Jacek Skorek

10/11/2022

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon