Właściciel sieci Cinema City chce złożyć wniosek o upadłość. Co dalej z kinem w Rudzie Śląskiej?

Od kilku dni głośno o planach koncernu kinowego Cineworld, dotyczących ogłoszenia upadłości. Jeśli nie znajdzie się inwestor, sieć kin Cinema City może zniknąć. Co więc dalej z kinem w rudzkiej Plazie?

Jacek Skorek
Cinema City w Rudzie nadal działa

Mimo kłopotów koncernu - polski oddział firmy uspokaja. W oficjalnym oświadczeniu wydanym dla mediów - Oldrich Kubista, członek zarządu Cinema City Poland zapewnił, że polska sieć Cinema City nadal działa.

- W odpowiedzi na doniesienia medialne Grupa Cineworld informuje, że wszystkie jej kina: Cinema City, Cineworld i Regal pozostają otwarte dla widzów, a my nadal zapraszamy naszych Gości do kin we wszystkich krajach. Jak ogłoszono na początku tego tygodnia, proaktywnie analizujemy opcje strategiczne, aby zapewnić solidną strukturę bilansu oraz elastyczność w dostosowywaniu się do warunków rynkowych, a proces ten pozostaje w toku. Spodziewamy się, że podjęte działania pozostaną bez wpływu na bieżącą działalność biznesową całej Grupy, w tym Cinema City. Zależy nam na naszych Klientach, ich kinowym doświadczaniu a naszym priorytetowym celem jest, aby pozostać najlepszym miejscem do przeżywania filmów - poinformował Kubista.

Kilka dni temu pojawiły się informacje, że Cineworld, właściciel Cinema City, a także druga największa sieć kin na świecie, ogłosi upadłość w Stanach Zjednoczonych oraz w Wielkiej Brytanii. Czy Polskę ominie klęska kin?

- Na tę chwilę możemy więc śmiało założyć, że Cinema City będzie dalej działało, jak dotychczas. Nie ulega wątpliwości, że pandemia zadała gigantyczny cios klasycznym kinom. I choć sytuacja zdążyła się już poprawić, nadal nie udało się powrócić do stanu sprzed pandemii. W następnych tygodniach na duży ekran zawitają między innymi Black Adam, Amsterdam, Halloween Ends, Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu, Menu, Avatar 2 czy też Shazam! Gniew bogów - napisali na Twitterze przedstawiciele Cinema City Poland.

Czy światowe problemy koncernu przełożą się prędzej czy później na Polskę? W Rudzie Śląskiej pozostało jedno kino "sieciowe". I też nie może się pochwalić pełnymi widzów salami. To oczywiście wynikowa niezbyt atrakcyjnej oferty z branży filmowej, która bardzo osłabła przez pandemię. Bo kto dziś chodzi do kina, jeśli płatne kanały filmowe oferują praktycznie wszystko niedługo po premierze? Jaka jest wasza opinia? Kina mają jeszcze prawo bytu?

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon

czytaj więcej:

Wieszolekgrob

IPN uczci Augustyna Wieszołka powstańczym znakiem na grobie

Ela

Pomaga innym, teraz sama potrzebuje pomocy

Wielki pien fryna

Śląska Lokacja Filmowa 2021 - Wielki Piec w Rudzie Śląskiej

Szkola

19 tys. rudzkich uczniów zakończyło rok szkolny 2020/2021.

Chorzow odpady komunalne

Od 1 czerwca odpady z miasta będzie odbierać nowa firma

Ulica Żeleńskiego, Ruda Śląska

Dziurawa ul. Żeleńskiego utrudnia życie

Spotkanie 29 04 21 1

Pierwsze spotkanie on-line z Grażyną Dziedzic