Wiewiórka „Ruda” wstępuje do policji. Będzie brać udział w akcjach profilaktycznych i spotkaniach z dziećmi

Bywa na miejskich imprezach, wspominana jest przy licznych akcjach i uwieczniana w przeróżnych wydawnictwach. Nic dziwnego, bo stała się symbolem miasta. Teraz wcieli się w nową rolę. Bardzo ważną, bo skierowaną do najmłodszych.

Facebook/ Bieg Wiewórki
Bieg Wiewiórki

„Ruda” – bo takie wdzięczne imię nosi sympatyczna wiewiórka, która stała się symbolem Rudy Śląskiej, od 1 czerwca trafi w szeregi rudzkich stróżów prawa. Sierżant „Ruda” w policyjnym mundurze rozpocznie nową przygodę.

Jak informują władze miasta, od tej pory wiewiórka będzie towarzyszyć funkcjonariuszom podczas różnych akcji profilaktycznych, skierowanych do najmłodszych mieszkańców Rudy Śląskiej. Oficjalne przekazanie maskotki komendzie miejskiej odbędzie się 1 czerwca 2022 r. o godz. 10:00 w Miejskim Przedszkolu nr 39 im. „Bajkolandii” przy ul. Sokolskiej 6 w Halembie.

W wydarzeniu udział wezmą, między innymi Krzysztof Mejer – pierwszy zastępca prezydenta miasta oraz podinspektor Grzegorz Wróbel – pierwszy zastępca komendanta miejskiego policji w Rudzie Śląskiej.

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon

czytaj więcej:

bezpieczne wakacje

Akcja policji " Bezpieczne wakacje"

Smieci1

Rudzkie lasy zamieniają się w śmietniki

Ela

Pomaga innym, teraz sama potrzebuje pomocy

las

W mieście planowane są wycinki drzew

Syrena gliwice

20 maja trening systemu alarmowania

Nowy budynek SP nr 17 w Rudzie Śląskiej

Nowy budynek szkoły w Bielszowicach

FB IMG 1620121606811

Otwarcie powszechnych punktów szczepień