Więcej kontroli na drogach. Rusza akcja Road Safety Days

Od dziś na drogach w całej Europie, w tym i w Rudzie Śląskiej - więcej kontroli drogowych i więcej patroli na ulicach. Rozpoczyna się akcja Road Safety Days mająca na celu podniesienie świadomości dotyczącej nadal aktualnego problemu - bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz wypadków z udziałem rannych lub zabitych.

Jacek Skorek
Kontrole w strefach 30 wykazują nagminne przekraczanie prędkości

Czego możemy się spodziewać w najbliższych dniach? Wzmożonej aktywności policji. Chodzi przede wszystkim o zwrócenie uwagi na powszechny problem, jakim jest duża liczba osób, która codziennie traci życie i zdrowie w wypadkach drogowych.

- Pomimo wspólnych działań założenie jest takie, że nie wystarczy zmienić swoje zachowanie tylko w jednym dniu. Aby ludzie nie ginęli na drogach powinniśmy zawsze mieć na uwadze własne bezpieczeństwo i bezpieczeństwie osób, które możemy narazić swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem. Wtedy wizja "zero" na prawdę będzie możliwa do zrealizowania - mówią organizatorzy akcji.

W Rudzie Śląskiej wzmożone patrole skupiać będą się przede wszystkim na prędkości, w tym w strefach 30, trzeźwości kierujących i bezpieczeństwie pieszych. Można więc spodziewać się policjantów w stałych miejscach, w punktach, gdzie zgłaszane są wykroczenia kierujących czy w okolicach przejść dla pieszych.

Akcja Road Safety Days potrwa do piątku, 22 września.

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon