Wicepremier wypunktowany - hutniczy związkowcy apelują!

Chcemy mieć wpływ na realizację przedstawionych żądań. W obronie naszych postulatów jesteśmy gotowi wykorzystać wszystkie ustawowe możliwości - piszą hutniczy związkowcy z Rudy Śląskiej, Chorzowa i Gliwic. Dziś podpisali wspólny apel do wicepremiera Jacka Sasina.

Apel huta

W apelu związkowcy Huty pokój, Huty Łabędy i Walcowni Blach Batory zawarli cztery, ich zdaniem kluczowe punkty, konieczne do spełnienia dla dalszego, sprawnego funkcjonowania zakładów:

  • powołanie prezesa korporacyjnego do spraw hutnictwa w Grupie Kapitałowej Węglokoks SA,
  • znormalizowanie polityki wsadowej wobec wymienionych spółek,
  • zwiększenie nadzoru nad inwestycjami prorozwojowymi w wymienionych spółkach, ze szczególnym uwzględnieniem inwestowania wypracowanego przez wymienionych zysku,
  • stworzenie na bazie wymienionych spółek, które są ostatnimi aktywami hutniczymi MAP - projektu rozwoju i strategicznego bezpieczeństwa Polski w kontekście inwestycji wynikających z krajowego planu odbudowy.

- Wzywamy premiera Sasina do stworzenia programu spotkań, by można ustalić wspólne stanowisko. Jeśli to się nie uda - nie wykluczamy akcji protestacyjnych. Po prostu bez tego nie mamy prawa dalej funkcjonować - powiedział nam w rozmowie Mariusz Latka, Przewodniczący Komisji Międzyzakładowej WZZ "Sierpień '80" w Hucie Pokój S.A.

Związkowcy podkreślali, że występują problemy ze wsadem i, choć zakłady mogłyby produkować, po prostu nie mają z czego. Irytację ich zwiększa też fakt "przejadania" wypracowanych zysków, które trafiają do wspólnej kasy i znikają.

Apel do wicepremiera, ministra aktywów państwowych Jacka Sasina podpisali przedstawiciele największych central związkowych działających w śląskich hutach.

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon