Wernisaż wystawy 53. edycji Konkursu Plastyki Nieprofesjonalnej "Rudzka Jesień"

Pokonkursowa wystawa prac plastycznych w Muzeum Miejskim im. Maksymiliana Chroboka w Rudzie Śląskiej, to pokłosie tegorocznej, 53. już edycji "Rudzkiej Jesieni Kulturalnej" - najstarszego, cyklicznie odbywającego się przeglądu plastyki nieprofesjonalnej w kraju.

- Serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy, będącej pokłosiem 53. edycji Konkursu Plastyki Nieprofesjonalnej "Rudzka Jesień", który odbędzie się w siedzibie Muzeum Miejskiego im. Maksymiliana Chroboka w Rudzie Śląskiej. Konkurs ten wraz z pokonkursową wystawą prac plastycznych stanowi istotną część odbywających się rokrocznie w Rudzie Śląskiej imprez kulturalnych, noszących wspólną nazwę "Rudzka Jesień Kulturalna". W tym roku przypada 53. edycja „Rudzkiej Jesieni”, tego najstarszego, cyklicznie odbywającego się przeglądu plastyki nieprofesjonalnej w kraju - mówi Aleksandra Małek z działu naukowo-oświatowego Muzeum Miejskiego w Rudzie Śląskiej.

Podczas wernisażu będzie też muzyczna niespodzianka - zagra zespół śląskich muzyków "Roszak Show". Ekspresyjny wokal i energetyczne brzmienie z pewnością stworzą niezwykłe show, które na długo pozostanie publiczności w pamięci - zachęcają organizatorzy.

Początek wystawy - dziś, 15 listopada, o godzinie 17.00 w Muzeum Miejskim w Rudzie Śląskiej.

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon