Węglokoks zamierza wybudować dwa szpitale tymczasowe. Gdzie?

Pod koniec ubiegłego tygodnia biuro prasowe Węglokoksu SA poinformowało, że spółka przymierza się do uruchomienia na terenie województwa śląskiego dwóch szpitali tymczasowych. Gdzie zostaną zlokalizowane?


We wspomnianych szpitalach tymczasowych leczeni będą pacjenci ze stwierdzonym zakażeniem wirusem COVID-19. Lokalizacja placówek jest już znana. Pierwszy zostanie utworzony na terenie Międzynarodowego Portu Lotniczego Pyrzowice. Jak podkreślają przedstawiciele Węglokoksu, nie będzie to kolidowało podstawową działalnością portu lotniczego.

Z kolei druga lecznica ma powstać w Ustroniu, w obiekcie administrowanym wcześniej przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Zgodnie z zapewnieniami spółki, budynek ten spełnia wymagania stawiane placówkom medycznym.

W budowanych przez Węglokoks szpitalach tymczasowych będzie można przyjąć kilkuset pacjentów. Nowoczesne wyposażenie powoli na hospitalizowanie również najcięższych przypadków, wymagających użycia respiratorów – czytamy w komunikacie biura prasowego Węglokosku SA.

Obecnie oprócz prac budowlano-montażowych, przystąpiono także do rekrutacji personelu, który będzie pracował w szpitalach tymczasowych.

Czekamy na wszystkich, którzy chcieliby czynnie zaangażować się w walce z pandemią. Jeśli posiadasz wykształcenie medyczne zgłoś się do nas – apelują przedstawiciele spółki.

Osoby zainteresowane podjęciem pracy w tymczasowych szpitalach Węglokoksu mogą wysłać swoje CV na adres e-mailowy: rekrutacja@weglokoks.com.pl, a w tytule maila wpisać "SZPITAL TYMCZASOWY".

fot. Węglokoks SA

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon

czytaj więcej:

Nelson-Club-pomaga

Nelson Club pomaga Ukraińcom w potrzebie

Wyzwolenia1

W piątek przekazanie placu budowy pod remont Wyzwolenia

Chcesz segregować śmieci, ale nie wiesz gdzie i jak je wyrzucać? Odpowiadamy!

Jak prawidłowo segregować śmieci?

Pociąg Kolei Śląskich

Pociągi do Katowic i Gliwic będą jeździć szybciej

alkohol

Ograniczenia w sprzedaży alkoholu

uczennica

Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych

IRRS

Rudzianin prezesem Instytutu Rozwoju Regionalnego