Walentynki 2021: Kulturalnie i sportowo.

W czasie pandemii - walentynkowa oferta skromna. Do kultury w wersji on-line już się przyzwyczailiśmy, wielu jednak brakowało sportów zimowych. I tu pojawia się światełko w tunelu. Dzięki zluzowaniu obostrzeń sanitarnych - od piątku można korzystać z rekreacji na świeżym powietrzu.

Zakochane pary na łyżwach - dlaczego nie? Ta forma zimowej rozrywki nie dość, że pozwala się poruszać i spalić nieco zimowych zapasów - jest też świetną zabawą. A ewentualne stłuczenia po nieuniknionych twardych lądowaniach - można już w domowym zaciszu walentynkowo wymasować.

Rudzkie lodowisko już od 13 lutego

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprasza wszystkich chętnych - nie tylko zakochanych - do wspólnej zabawy.

W najbliższą sobotę i niedzielę lodowisko kryte w Orzegowie będzie czynne w godzinach:

  • 13.00-14.00
  • 14.30-15.30
  • 16.00-17.00
  • 17.30-18.30
  • 19.00-20.00

Zluzowanie obostrzeń to jednak nie całkowita swoboda, dlatego nadal obowiązują pewne ograniczenia:

  • na jednej godzinie z lodowiska może korzystać maksymalnie 120 osób,
  • korzystający zobowiązani są do noszenia maseczek zakrywających usta i nos,
  • przed wejściem na lodowisko obowiązkiem korzystających jest zdezynfekowanie rąk.

Na basen z drugą połówką

Promocyjną ofertę na Święto Zakochanych przygotował też basen kryty w Nowym Bytomiu. Oferta skierowana jest do par - druga osoba przez godzinę pływa za darmo. Choć zapewne nikt nie będzie wymagał udowodnienia stopnia zażyłości.

Walentynkowa promocja potrwa w niedzielę od 14.00 do 19.45.

Przy świecach i przy... koncercie

„Kochać, jak to łatwo powiedzieć” – na koncert pod takim tytułem zapraszają z okazji Walentynek seniorzy działający w sekcjach Amatorskiego Ruchu Artystycznego MCK. W ten sposób - on-line - pragną przesłać swoim widzom słowa pamięci i miłości. W programie koncertu między innymi "Piosenki z tamtych lat" z repertuaru Piotra Szczepanika, Krzysztofa Krawczyka czy Seweryna Krajewskiego, w wykonaniu Piotra Białasa, laureata II miejsca na Wojewódzkim Festiwalu Piosenki dla Seniorów „Jura Senior Festival 2020” w Porębie. Na scenie zobaczyć też będzie można laureatów konkursów tańca dla seniorów – Barbarę Hauke i Henryka Jarosza, instruktorów tańca zespołu "Starszaki" oraz grupę taneczną "Tiri Tiri Tany" pod kier. Eweliny Dąbrowskiej-Kuśnierz. Na okrasę - swoje fraszki w gwarze zaprezentuje Dorota Książek, laureatka konkursów Gwary Śląskiej.

Koncert zostanie zaprezentowany bezpłatnie na kanale YouTube MCK Ruda Śląska. Początek o godzinie 17. w niedzielę, 14 lutego. Link do koncertu będzie aktywny do kolejnej niedzieli, 21 lutego do północy.

Jeronie, co to się wyrobio...

"Gita Story" - czyli śląska komedia muzyczna, to z kolei oferta na Walentynki, ale dwa dni przed. Akcja tej teatralnej produkcji rudzkiego MCK-u toczy się w latach 60-tych ubiegłego stulecia, oczywiście w Rudzie. Dwaj przyjaciele - Bynek i Zdzich - rozmawiają o życiu i, jak najbardziej, o kobietach. Zdzichowi w oko wpadła suwnicowa Gita, ale że jest spoza Śląska - ma problem. Przezabawne dialogi, śląskie piosenki i specyficzny klimat - na pewno dostarczą mnóstwa przedwalentynkowego uśmiechu.

"Gita-story" można oglądać w sieci już 12 lutego o godzinie 18. Cena - 5 zł.

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon