Wakacyjne rozkłady jazdy i dodatkowe połączenia na kąpieliska

Już od najbliższej soboty w komunikacji miejskiej będą obowiązywać wakacyjne rozkłady jazdy. To nie tylko zmiana godzin odjazdów autobusów, tramwajów i trolejbusów, ale także – dzięki m.in. finansowemu zaangażowaniu miast GZM – dodatkowe kursy do popularnych kąpielisk i ośrodków rekreacyjnych.

ZTM
Od jutra nowe, wakacyjne rozkłady jazdy

Wakacyjne rozkłady jazdy będą obowiązywać od 24 czerwca do 3 września.

– Elastycznie dostosowujemy komunikację miejską do zmieniających się potrzeb podróżnych. Na niektórych liniach tymczasowo zmniejszamy liczbę połączeń, na innych wręcz przeciwnie – mówi Michał Wawrzaszek, rzecznik prasowy Zarządu Transportu Metropolitalnego. – W wakacje nasi pasażerowie będą chcieli dojeżdżać do miejsc, gdzie można zażyć kąpieli, zarówno tych wodnych, jak i słonecznych. Wspólnie z urzędami miast ułatwimy im to. Na niektórych liniach, dzięki finansowemu i organizacyjnemu wsparciu gmin GZM, wprowadzamy dodatkową ofertę, głównie w formie dodatkowych połączeń. Kilka zmian zasługuje na szczególną uwagę.

Regularne i dodatkowe połączenia w wakacje

Na zbiorniki Pogoria w Dąbrowie Górniczej, Stawiki w Sosnowcu czy tyskie Paprocany - można dojechać regularną komunikacją miejską. By jednak ułatwić dotarcie nad inne zbiorniki - ZTM przygotował dodatkowe udogodnienia na sześciu liniach:

  • 98 – z Siemianowic i Rudy Śląskiej do Doliny Górnika w Chorzowie,
  • 164 i 264 – m.in. z Dąbrówki Wielkiej, Brzezin Śląskich, osiedli Powstańców i Wyzwolenia do Basenu Miejskiego MOSiR w Piekarach Śląskich,
  • 220 – z Sosnowca do Zalewu Sosina w Jaworznie,
  • 650 – z gliwickiego Centrum Przesiadkowego, m.in. przez osiedle Kopernika do Jeziora Czechowice w Gliwicach,
  • 659 – z zabrzańskiego Placu Dworcowego do Kąpieliska Maciejów w Zabrzu-Maciejowie.

Kto więc chciałby się wybrać poza miasto, zażyć relaksu nad wodą - może skorzystać z nowych połączeń.

Pamiętajcie o sprawdzeniu wakacyjnego rozkładu

Wszystkie informacje o rozkładach i zmianach można znaleźć na stronie internetowej ZTM z rozkładami jazdy w zakładce "Wyszukiwarka i mapa". Wystarczy wpisać miejsce początkowe i końcowe podróży, czyli kolejno np. miejsce swojego zamieszkania i punkt rekreacji, do którego chcemy dojechać. Po ustawieniu daty i godziny oraz kliknięciu "Wyszukaj połączenie" - system zaproponuje opcje dojazdu.

Można też po prostu zadzwonić na bezpłatną oraz czynną przez cała dobę, także w weekendy, infolinię ZTM – numer telefonu 800 16 30 30. Ale tu już życzymy powodzenia... :D

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon