W weekend przez koronawirusa zmarli kolejni mieszkańcy Rudy Śląskiej

Pandemia trwa. W niedzielę, 18 października, w Polsce przybyło 8536 osób zakażonych koronawirusem, a w sobotę – aż 9622. Z kolei w Rudzie Śląskiej miniony weekend przyniósł kolejne dwa zgony.

Coronavirus 5028574 1280

W sobotę, 17 października, sanepid w naszym mieście odnotował 37 nowych przypadków zakażeń. Niestety, zmarł też kolejny mieszkaniec Rudy Śląskiej. To 83-letni mężczyzna, który cierpiał także na choroby współistniejące. Rudzianin jest 21 ofiarą koronawirusa. Jak poinformował wiceprezydent Krzysztof Mejer, wśród nowych osób zakażonych dominują niestety rudzcy nauczyciele. Warto dodać, że spośród 29 szkół podstawowych aż 13 pracuje zdalnie.

Z kolei zgodnie ze statystykami opublikowanymi 18 października, w Rudzie Śląskiej jest 1430 osób zakażonych koronawirusem, 1107 osób poddano kwarantannie, 18 jest hospitalizowanych, a 22 osoby zmarły. Mamy też 1106 ozdrowieńców. Odnotowano też największy dobowy przyrost zakażeń, bowiem liczba ta wyniosła 51.

Niestety, dziś znów otrzymaliśmy informację o śmierci mieszkańca Rudy Śląskiej zakażonego koronawirusem. 65-letni mężczyzna był również obciążony chorobami współistniejącymi. Niech spoczywa w pokoju. Rodzinie Zmarłego składam wyrazy współczucia – poinformował wiceprezydent Krzysztof Mejer.

Warto dodać też, że na terenie województwa śląskiego przybywa punktów pobrań wymazów, czyli tzw. drive-thru. Obecnie jest ich już 44. Jak podaje biuro prasowe Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego, uruchomiono również 6 zespołów mobilnych w Katowicach, Sosnowcu, Raciborzu, Bielsku–Białej, Częstochowie i Rudzie Śląskiej. Zespoły te będą docierać przede wszystkim do osób, które same nie są w stanie, np. z powodu choroby czy niepełnosprawności, dojechać do punktu pobrań. W województwie przybyło także laboratoriów badających pobrane próbki i obecnie jest ich 24.

fot. pixabay.com

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon

czytaj więcej:

Śmieci (zdjęcie ilustracyjne)

Śmieci nas zalewają. Produkujemy ich 2 mln ton rocznie

Umowa ruda

Ruda Śląska stanie się miastem wysokich technologii?

Lotto loteria szczepionkowa 824x298

Zaszczep się, wygrywaj i... wesprzyj miasto

Wielki pien fryna

Śląska Lokacja Filmowa 2021 - Wielki Piec w Rudzie Śląskiej

Ztm autobusy

Od 1 lipca wróci możliwość kupienia biletu u kierowcy

Wirecka 1

Pierwsza część ul. Wyzwolenia wyremontowana

Jbudżet obywatelski Ruda Śląska

Rusza nabór wniosków do budżetu obywatelskiego.