W Rudzie Śląskiej pracę rozpocznie oficer rowerowy

Jak zdradza rudzki magistrat, w naszym mieście powstał urząd oficera rowerowego. Osoba mianowana na to stanowisko zajmie się koordynowaniem wszelkich spraw związanych z realizacją polityki rowerowej w mieście.

Oficer rowerowy Kornel Milbrant

Oficerem rowerowym został Kornel Milbrant z Wydziału Dróg i Mostów rudzkiego magistratu. Urzędnik jest absolwentem Wydziału Transportu Politechniki Śląskiej z kilkunastoletnim doświadczeniem zawodowym, a przede wszystkim aktywnym sportowcem i miłośnikiem jazdy na rowerze. Każdego roku robi na nim nawet kilka tysięcy km, przejeżdżając wzdłuż i wszerz Rudę Śląską, ale i Polskę, Czechy, Słowację, Niemcy czy Holandię.

Na czym będzie polegała praca oficera rowerowego? Osoba pełniąca tę funkcję będzie promowała jazdę na rowerze, ma współpracować ze środowiskami rowerowymi i będzie ich przedstawicielem.

W naszym mieście mamy wiele ścieżek, tras i szlaków rowerowych. Dlatego pierwszym moim zamysłem jest to, żeby istniejącą już sieć rowerową połączyć w jedną całość, tak aby poruszanie się po niej było łatwiejsze dla rowerzystów. Będę także czuwać nad tym, aby budowane trasy rowerowe w Rudzie Śląskiej oraz te planowane do realizacji były tworzone zgodne z przepisami i wszelkimi standardami, a przede wszystkim by były bezpieczne i funkcjonalne oraz cieszyły się aprobatą rowerzystów - podkreśla Kornel Milbrant.

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon

czytaj więcej:

Śmieci (zdjęcie ilustracyjne)

Śmieci nas zalewają. Produkujemy ich 2 mln ton rocznie

Umowa ruda

Ruda Śląska stanie się miastem wysokich technologii?

Kosz3

Co to jest? Wentylator? Ozdoba? Sprawdziliśmy

Porozumienie gwsh

Studia w Rudzie Śląskiej

kampania #Niebajka o porwaniu

Rusza kampania #Niebajka o porwaniu

Ztm autobusy

Od 1 lipca wróci możliwość kupienia biletu u kierowcy

Jbudżet obywatelski Ruda Śląska

Rusza nabór wniosków do budżetu obywatelskiego.