W Rudzie Śląskiej powstał nowy klub radnych

„Solidarni z Rudzianami” to nowy klub radnych utworzony po burzy, która miała miejsce w strukturach rudzkiej Platformy Obywatelskiej i rozwiązaniu koła.

Radamiastaruda

O powstaniu klubu, za pośrednictwem mediów społecznościowych, poinformowała radna Maria Ewa Chmielewska. Jego utworzenie stanowi odpowiedź na zdarzenia sprzed kilku dni, czyli zawieszenie w prawach członka Aleksandry Skowronek, rozwiązanie struktur Platformy Obywatelskiej w Rudzie Śląskiej i exodus członków PO z partii.

- Po ostatnich zdarzeniach w Radzie Miasta Rudy Śląskiej, kiedy to zarzucano radnym, że głosują zgodnie z oczekiwaniami mieszkańców, a nie politycznymi dyspozycjami, powołaliśmy nowy klub radnych - SOLIDARNI Z RUDZIANAMI. Polityka ma służyć mieszkańcom a nie odwrotnie – napisała radna na swoim facebookowym profilu.

Klub Solidarni z Rudzianami tworzą:

  • Aleksandra Skowronek - przewodnicząca,
  • Ewa Chmielewska - wiceprzewodnicząca,
  • Władysław Kucharski,
  • Andrzej Stania,
  • Wioletta Tkocz.

Przypomnijmy, że stosunkowo niedawno, bo w na początku lipca w rudzkiej radzie miejskiej powstał klub - Niezależni Rudzianie, założony przez czterech radnych: Łukasza Wodarskiego, Rafała Wypiora, Romana Kubicę i Marka Szymańskiego.

Pozostałe kluby działające w rudzkiej radzie miasta to Klub Radnych Prawa i Sprawiedliwości, w skład którego wchodzą: Katarzyna Irena Korek, Stefania Krawczyk, Kazimierz Myszur, Wioletta Nowak, Mariusz Pakuza - przewodniczący, Krzysztof Piechaczek, Marcin Pierończyk, Dariusz Wesoły oraz Klub Radnych Razem dla Rudy Śląskiej, który tworzą: Witold Hanke - przewodniczący, Jacek Jarocki, Andrzej Pacławski, Henryk Piórkowski, Agnieszka Płaszczyk, Krzysztof Rodzoch, Zofia Skowrońska i Michał Wieczorek.

fot. metropoliagzm

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon

czytaj więcej:

Mejer Pieronczyk

Pierwsze wyniki II tury: Pierończyk zdecydowanie prowadzi

Debata prezydencka w MCK była momentami gorąca

Cios za cios, czyli Mejer kontra Pierończyk

Michał Pierończyk

"Ludzie powtarzali, że nie zagłosują na przedstawiciela PiS"

DSC01832

Ruda Śląska będzie dla Polskim tym, czym Cypr dla Europy?

Ruda Śląska: Urząd Miasta

Znamy nazwisko komisarza w Rudzie Śląskiej

Grażyna dziedzic , raport

Rok 2020 w Rudzie Śląskiej. Raport

Poselwesolywsejmie

Poseł Marek Wesoły przywrócony w prawach...