W Rudzie Śląskiej powstał nowy klub radnych

„Solidarni z Rudzianami” to nowy klub radnych utworzony po burzy, która miała miejsce w strukturach rudzkiej Platformy Obywatelskiej i rozwiązaniu koła.

Radamiastaruda

O powstaniu klubu, za pośrednictwem mediów społecznościowych, poinformowała radna Maria Ewa Chmielewska. Jego utworzenie stanowi odpowiedź na zdarzenia sprzed kilku dni, czyli zawieszenie w prawach członka Aleksandry Skowronek, rozwiązanie struktur Platformy Obywatelskiej w Rudzie Śląskiej i exodus członków PO z partii.

- Po ostatnich zdarzeniach w Radzie Miasta Rudy Śląskiej, kiedy to zarzucano radnym, że głosują zgodnie z oczekiwaniami mieszkańców, a nie politycznymi dyspozycjami, powołaliśmy nowy klub radnych - SOLIDARNI Z RUDZIANAMI. Polityka ma służyć mieszkańcom a nie odwrotnie – napisała radna na swoim facebookowym profilu.

Klub Solidarni z Rudzianami tworzą:

  • Aleksandra Skowronek - przewodnicząca,
  • Ewa Chmielewska - wiceprzewodnicząca,
  • Władysław Kucharski,
  • Andrzej Stania,
  • Wioletta Tkocz.

Przypomnijmy, że stosunkowo niedawno, bo w na początku lipca w rudzkiej radzie miejskiej powstał klub - Niezależni Rudzianie, założony przez czterech radnych: Łukasza Wodarskiego, Rafała Wypiora, Romana Kubicę i Marka Szymańskiego.

Pozostałe kluby działające w rudzkiej radzie miasta to Klub Radnych Prawa i Sprawiedliwości, w skład którego wchodzą: Katarzyna Irena Korek, Stefania Krawczyk, Kazimierz Myszur, Wioletta Nowak, Mariusz Pakuza - przewodniczący, Krzysztof Piechaczek, Marcin Pierończyk, Dariusz Wesoły oraz Klub Radnych Razem dla Rudy Śląskiej, który tworzą: Witold Hanke - przewodniczący, Jacek Jarocki, Andrzej Pacławski, Henryk Piórkowski, Agnieszka Płaszczyk, Krzysztof Rodzoch, Zofia Skowrońska i Michał Wieczorek.

fot. metropoliagzm

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon

czytaj więcej:

Aleksandra Skowronek została mianowana III zastępcą prezydenta Rudy Śląskiej

Jest trzecia wiceprezydent miasta. To Aleksandra Skowronek

Konferencja prasowa Krzysztofa Mejera

Mejer: Trudno obwiniać mieszkańców, że nie żyli wyborami

Urna wyborcza

Jak głosowali rudzianie? Dzielnica Halemba

Apel "To nie jest wysypisko"

Kandydaci na prezydenta o budowie w mieście spalarni odpadów

Samorządowcy wsparli Michała Pierończyka

Działacze Nowoczesnej wesprą kampanię Michała Pierończyka

Coal 1626368 1920

Co z umową społeczną dla górnictwa? Ziętek: To kpiny

EKMSP

Trwa Europejski Kongres Małych i Średnich...