W Rudzie Śląskiej pojawiła się kolejna JadłoDzielnia. Znajduje się przy parafii MBR w Halembie

Celem funkcjonowania JadłoDzielni jest dzielenie się jedzeniem z potrzebującymi. W okresie świątecznym niektóre stoły uginają się pod ciężarem jedzenia, a wiele potraw trafia bardzo szybko do kosza, bo nie jesteśmy w stanie wszystkiego zjeść. Zamiast wyrzucać jedzenie, lepiej się nim podzielić. Taki cel przyświeca inicjatorom JadłoDzielni tworzonych w Rudzie Śląskiej. W tej chwili w naszym mieście funkcjonują już trzy takie miejsca: w Rudzie 1, w Kochłowicach i teraz w Halembie.

132698107 2831841280408817 6103016415038075731 o


W święta zainaugurowano działalność trzeciej z nich, znajdującej się w Rudzie Śląskiej-Halembie. Ustawiono ją przy kościele pw. Matki Bożej Różańcowej.

Nie tylko przybywa produktów w Jadłodzielni, ale co najważniejsze znikają potrawy i produkty, którymi dzielą się mieszkańcy. Święta powoli się kończą, ale problem wyrzucania jedzenia jest nadal powszechny. Dzielmy się nim i informujemy o tym miejscu wszystkich mieszkańców. Dziękuję za te pierwsze trzy dni działalności Jadłodzielni. Jutro lub w poniedziałek zostawimy jeszcze regał i zamontujemy światło w środku. I na tym zakończymy pracę przy naszym projekcie. Potem będziemy się już tylko dzielić jedzeniem i zaglądać czy w środku jest wszystko w porządku – poinformował radny Łukasz Wodarski.

Jadłodzielnia w Halembie została otworzona w Wigilię, 24 grudnia.

Jest mi niezmiernie miło zakomunikować, że udało nam się w Wigilię uruchomić Jadłodzielnię przy Parafii Matki Boskiej Różańcowej w Halembie – poinformował wówczas radny Łukasz Wodarski.

Dodał też, że w akcję zaangażowanych było wiele osób. Radny podziękował m.in.:

  • Ks. Proboszczowi Piotrowi Szwedzie za udostępnienie miejsca na Jadłodzielnię oraz dostępu do prądu
  • firmie Adri-drew za stworzenie wspaniałej konstrukcji drewnianej i fachową obsługę
  • firmie Business Control za ufundowanie kamery, która będzie nadzorować naszą Jadłodzielnię oraz parking przy parafii
  • rodzinie Mazurek za podarowanie lodówki do Jadłodzielni
  • firmie Stalmer za wykonanie napisu JADŁODZIELNIA
  • firmie CRS Modus – koszulkowo.eu za wykonanie regulaminu Jadłodzielni
  • mieszkańcom, którzy dołożyli się do powstania tej inicjatywy – Marek Szymański, Joanna Galus, Bogusław Wodarski i Martyna Pacyna
  • oraz wszystkim ludziom, którzy pomagali w pracach, ale nie chcą być wymieniani z imienia i nazwiska

fot. FB Łukasz Wodarski

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon