W Rudzie Śląskiej podatek opłacisz BLIKiem! Nowa usługa ePłatności już dostępna dla mieszkańców

Mieszkańcy Rudy Śląskiej jako jedni z pierwszych w województwie śląskim i całym kraju mogą skorzystać z platformy ePłatności Centralnego Ośrodka Informatyki. Pozwoli to zaoszczędzić czas, a podatek od nieruchomości opłacić smartfonem za pomocą BLIKa, bez konieczności osobistej wizyty w urzędzie.

GZM Metropolia
W rudzie slaskiej podatek blikiem

W Rudzie Śląskiej podatek opłacisz BLIKiem

Od kilku dni mieszkańcy Rudy Śląskiej mają możliwość korzystania z platformy ePłatności, dzięki której można bezpłatnie i szybko rozliczyć się z urzędem. Na takim rozwiązaniu najbardziej skorzystają użytkownicy aplikacji mObywatel. Mieszkaniec decydujący się na instalację aplikacji i korzystanie z niej nie będzie musiał nawet pamiętać o terminach płatności, bo odpowiednio wcześniej otrzyma na swój telefon powiadomienie.

- Cyfryzacja płatności szybko postępuje, mieszkańcy oczekują więc również takich rozwiązań przy załatwianiu spraw urzędowych. Myślę, że ten pilotażowy program to wstęp do wprowadzania kolejnych tego typu udogodnień – mówi prezydent miasta

Usługa ePłatności - jak skorzystać?

Po zalogowaniu do aplikacji należy wybrać opcję „Wszystkie”, która jest przy sekcji „Płatności” na ekranie startowym. Wyświetli się lista zobowiązań – ich nazwy oraz kwoty. Następnie należy wybrać opcję „Zobacz szczegóły” – pojawią się informacje: nazwa zobowiązania, odbiorca, tytuł zobowiązania, identyfikator zobowiązania, termin płatności, kwota.

Po wybraniu opcji „Przejdź do płatności” wyświetli się pole do wpisania kodu BLIK. Trzeba wówczas w aplikacji swojego banku wygenerować kod BLIK, a następnie wpisać go w aplikacji mObywatel i wybrać opcję „Zapłać”. Po potwierdzeniu płatności wyświetlony zostanie jej status z nazwą i zapłaconą kwotą. Opcja „Pobierz potwierdzenie” pozwoli pobrać dowód zapłaty. W tym celu aplikacja poprosi o zgodę na dostęp do plików. Po opłaceniu zobowiązania można zamknąć aplikację.

Kasy i opłatomaty również czynne

Mieszkańcy, którzy wolą jednak osobiście regulować należności w urzędzie, mogą to zrobić w jednej z czterech kas lub korzystając z jednego z dwóch opłatomatów. W każdym z nich istnieje możliwość zapłaty kartą płatniczą.

- Opłatomaty pozwalają na realizację wybranych płatności urzędowych, w tym opłat komunikacyjnych i skarbowych, a także za psa, czy za zagospodarowanie i odbiór odpadów. Urządzenia umożliwiają także zapłatę podatku od nieruchomości, rolnego i leśnego od osób fizycznych - informuje Urząd Miasta.

Od 2017 roku specjalne kody QR ułatwiają mieszkańcom opłacenie podatku od nieruchomości, rolnego i leśnego dla osób fizycznych. Kody są drukowane w lewym górnym rogu decyzji podatkowych. Żeby dokonać szybkiej transakcji wystarczy je zeskanować w opłatomacie.

46-letnia Romka aresztowana. Działała z grupą oszustów

Może Cię zainteresować:

Brawo dla rudzianek za czujność! Nie dały się nabrać oszustom i pomogły ująć fałszywą "panią mecenas"

Autor: Jacek Skorek

04/12/2023

Donald Tusk w Radzionkowie

Może Cię zainteresować:

Regionaliści trzymają Donalda Tuska za słowo. Licznik odlicza czas na spełnienie śląskich obietnic

Autor: Patryk Osadnik

13/12/2023

Poloczek2

Może Cię zainteresować:

Wiceprezydent Świętochłowic powalczy o prezydenturę w Rudzie Śląskiej? Na razie mówi o kłamstwie

Autor: Michał Wroński

04/12/2023

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon