W Rudzie Śląskiej od rana "suszą". W całej Polsce akcja Prędkość

Od rana przy nowobytomskim magistracie, przy gazowni, ale też w wielu innych miejscach. Wszędzie można spotkać patrole "drogówki" czekające na kierowców z ciężką nogą

Stop predkosci

Dzisiejsze działania mają charakter międzynarodowy i są koordynowane przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego ROADPOL. Śląscy policjanci przede wszystkim egzekwują od kierujących pojazdami przestrzeganie obowiązujących ograniczeń prędkości. Nadrzędnym celem działań "Prędkość" jest bowiem zmniejszenie liczby wypadków spowodowanych przez kierujących z "ciężką nogą". Nadmierna prędkość to jeden z głównych przyczyn niebezpiecznych zdarzeń na drodze.

Patrole dokonują pomiarów prędkości zarówno statycznie, jak i dynamicznie ze szczególnym uwzględnieniem miejsc, gdzie najczęściej dochodzi do wypadków drogowych, których przyczyną jest nadmierna prędkość.

Na DTŚ spotkacie też policyjne grupy SPEED.

Policja apeluje: unikajmy brawury i ryzykownych manewrów, które prowadzą do tragedii, a przede wszystkim dostosujmy prędkość jazdy do obowiązujących przepisów i sytuacji drogowej. Nie tylko w czasie takich akcji.

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon

czytaj więcej:

Potrącenie3

Ślisko na drogach-coraz więcej potrąceń pieszych. Uważajcie!

Nozownik

Pili w czworo. Nagle jeden sięgnął po nóż

Dmuchanie 2

Coraz więcej pijanych kierowców

Oszust

Kolejny oszukany "na policjanta". Rudzianka straciła 60 tys.

Podrobki kmp

Sprzedawały podróbki znanych marek w...

Falszywy policjant3

Wpadli kolejni oszuści. Okradali seniorów.

Zloto policja

Uczyła angielskiego i kradła. Wpadła przez...