W Rudzie Śląskiej od rana "suszą". W całej Polsce akcja Prędkość

Stop predkosci

Od rana przy nowobytomskim magistracie, przy gazowni, ale też w wielu innych miejscach. Wszędzie można spotkać patrole "drogówki" czekające na kierowców z ciężką nogą

Dzisiejsze działania mają charakter międzynarodowy i są koordynowane przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego ROADPOL. Śląscy policjanci przede wszystkim egzekwują od kierujących pojazdami przestrzeganie obowiązujących ograniczeń prędkości. Nadrzędnym celem działań "Prędkość" jest bowiem zmniejszenie liczby wypadków spowodowanych przez kierujących z "ciężką nogą". Nadmierna prędkość to jeden z głównych przyczyn niebezpiecznych zdarzeń na drodze.

Patrole dokonują pomiarów prędkości zarówno statycznie, jak i dynamicznie ze szczególnym uwzględnieniem miejsc, gdzie najczęściej dochodzi do wypadków drogowych, których przyczyną jest nadmierna prędkość.

Na DTŚ spotkacie też policyjne grupy SPEED.

Policja apeluje: unikajmy brawury i ryzykownych manewrów, które prowadzą do tragedii, a przede wszystkim dostosujmy prędkość jazdy do obowiązujących przepisów i sytuacji drogowej. Nie tylko w czasie takich akcji.

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon

czytaj więcej:

Jumaki

Złapał złodziejki perfum z Rossmana. Rozpoznał je na ulicy

Cwiczenia 7 wpr

Zobacz wideo z ćwiczeń antyterrorystów, wojska i pogotowia

Swieto policji 2021

Awanse dla zasłużonych policjantów z Rudy Śląskiej

Trzezwosc policja

Zaskoczył policjantów. Zobacz czym.

Tir dts

Zablokowana DTŚ, zakorkowana N-S od 1 Maja. Omijajcie ten...

Falszywy policjant

Fałszywy policjant wpadł dzięki czujności rudzianki.

Tir

TIR leży na DTŚ. Utrudnienia w ruchu.