W Rudzie Śląskiej od rana "suszą". W całej Polsce akcja Prędkość

Od rana przy nowobytomskim magistracie, przy gazowni, ale też w wielu innych miejscach. Wszędzie można spotkać patrole "drogówki" czekające na kierowców z ciężką nogą

Stop predkosci

Dzisiejsze działania mają charakter międzynarodowy i są koordynowane przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego ROADPOL. Śląscy policjanci przede wszystkim egzekwują od kierujących pojazdami przestrzeganie obowiązujących ograniczeń prędkości. Nadrzędnym celem działań "Prędkość" jest bowiem zmniejszenie liczby wypadków spowodowanych przez kierujących z "ciężką nogą". Nadmierna prędkość to jeden z głównych przyczyn niebezpiecznych zdarzeń na drodze.

Patrole dokonują pomiarów prędkości zarówno statycznie, jak i dynamicznie ze szczególnym uwzględnieniem miejsc, gdzie najczęściej dochodzi do wypadków drogowych, których przyczyną jest nadmierna prędkość.

Na DTŚ spotkacie też policyjne grupy SPEED.

Policja apeluje: unikajmy brawury i ryzykownych manewrów, które prowadzą do tragedii, a przede wszystkim dostosujmy prędkość jazdy do obowiązujących przepisów i sytuacji drogowej. Nie tylko w czasie takich akcji.

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon

czytaj więcej:

Wypadek

Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych

Seniorze nie daj sie

78-latek z Rudy Śląskiej dał się okraść "na wnuczka"

Policjaaaa

58 lat i... dilował narkotykami. Takie zajęcie na "starość"

Zbój 1

We wtorek napadli, już siedzą

Patrol chechlo

4-latek mógł się utopić. Tatuś miał 2 promile

Internetowe

Nowa metoda oszustów - na "wyciek danych". Uważajcie!

Policja

Ukradł kartę, wpadł po dwóch godzinach.