W Rudzie Śląskiej działa jedyna w swoim rodzaju mobilna przychodnia

W Rudzie Śląskiej działa wyjątkowa i jedyna w Polsce przychodnia. To Mobilna Poradnia Medycyny Rodzinnej Szpakmed. Dzięki temu rozwiązaniu pacjentów, którzy nie mogą dotrzeć do lecznicy, odwiedza lekarz na pokładzie zaawansowanego pojazd diagnostycznego, wyposażonego w specjalistyczną aparaturę medyczną.

Szpakmed


- Wszyscy Pacjenci zapisani do naszych Poradni Rodzinnych mogą bezpłatnie korzystać z usług Mobilnej Poradni Medycyny Rodzinnej Szpakmed. Jeśli podczas telekonsultacji lekarskiej, stwierdzimy konieczność wizyty bezpośredniej lub wykonania badań diagnostycznych, wyślemy pod Państwa dom naszą Mobilną Poradnię z lekarzem. Pojazd ten wyposażony jest we wszystkie potrzebne narzędzia diagnostyczne, dokładnie takie, jakimi dysponujemy w naszych stacjonarnych placówkach – informują przedstawiciele rudzkiej przychodni.

Konstrukcja pojazdu została tak przemyślana, że chory pacjent nie ma bezpośredniego kontaktu z lekarzem. Sam koszt wyposażenia mobilnej przychodni wyniósł 100 tys. zł. Po wejściu na pokład, znajduje się w oddzielnej strefie z niezależnym systemem wentylacji. Od medyka oddziela go szyba z plexi. Pomyślano także o zamontowaniu zdalnego stetoskopu oraz rękawic inkubatorowych, dzięki czemu lekarz może przeprowadzić badanie. Kiedy pacjent opuszcza mobilną przychodnię, pomieszczenie jest dezynfekowane przy pomocy ozonatora, eliminującego wirusy i bakterie. Każdego dnia pojazd wykonuje ok. 10 kursów.

- Nasz pojazd nie służy do badania Pacjentów z podejrzeniem epidemiologicznym czy pobierania wymazów. Mobilna Poradnia Medycyny Rodzinnej Szpakmed została stworzona z myślą o wszystkich Pacjentach wymagających kompleksowej diagnostyki lekarskiej w ramach Podstawowej Opieki Zdrowotnej – podkreślają przedstawiciele przychodni.

Udział w realizacji przedsięwzięcia mieli m.in.: Piekarnia – Cukiernia Jakubiec, ZPM Kuś, RPMoto Car, GIGA-Studio.pl.

fot. Szpakmed Bykowina - Poradnia Medycyny Rodzinnej

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon

czytaj więcej:

Wyzwolenia1

W piątek przekazanie placu budowy pod remont Wyzwolenia

Liscie1

Wszędzie opadłe liście. Jedni grabią, inni czekają

Kosz3

Miał być szczytny cel, kroi się awantura

Mera - otwarcie

Wielkie otwarcie Centrum Architektury Ogrodowej Mera Garden

PSZOK

Ruszył pierwszy PSZOK w Rudzie Śląskiej

Pociąg Kolei Śląskich

Pociągi do Katowic i Gliwic będą jeździć szybciej

uczennica

Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych