W piątek przekazanie placu budowy pod modernizację Wyzwolenia

Usuwanie szkód górniczych - to główne zadania, jakie stoją przed drogowcami. W najbliższy piątek, 11 lutego, odbędzie się przekazanie placu budowy. Niedługo później rozpoczną się prace nad kolejnym odcinkiem ulicy Wyzwolenia w Kochłowicach.

Prace drogowe obejmą odcinek od Wyzwolenia 138 do 195. W ramach modernizacji zbudowana będzie kanalizacja sanitarna i deszczowa oraz - co chyba najważniejsze - naprawa drogi.

- Do tego dochodzi budowa zbiornika retencyjnego i naprawa nawierzchni ul. Spokojnej. Łączny koszt to 8,6 mln zł i poniesie go Polska Grupa Górnicza - informuje wiceprezydent Rudy Śląskiej, Krzysztof Mejer.

Roboty na ulicy Spokojnej należeć będą do Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji, które sfinansuje budowę kanalizacji sanitarnej za 33 tysiące złotych, z kolei miasto dołoży 46 tysięcy na budowę kanalizacji deszczowej.

Prace na tym odcinku zajmą, według założeń przetargowych, 13 miesięcy. O nadchodzących utrudnieniach w ruchu będziemy informować.

Wkrótce też, według planów - 21. lutego, rozpocznie się remont Czarnoleśnej na całym odcinku - od wiaduktu do skrzyżowania z 1 Maja.

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon