W niedzielę msza za rzemieślników

Piekarze, cukiernicy, fryzjerzy, kominiarze, mechanicy, stolarze i inni - obchodzą swoje święto. To właśnie 19 marca wypada świętego Józefa - patrona rzemieślników.

Rzemieslnicy

Działający w Rudzie Śląskiej Cech Rzemiosł i Przedsiębiorczości liczy już 62 lata. Organizacja integruje i reprezentuje środowisko rzemieślników oraz przedsiębiorców, obecnie zrzesza 70 zakładów, spośród których aż 63 prowadzi praktyczną naukę zawodu dla młodzieży. Młodzi adepci tych najpotrzebniejszych zawodów szkolą się na fryzjerów, mechaników, blacharzy, lakierników, elektromechaników, cukierników, piekarzy, stolarzy, ślusarzy, fotografów, kominiarzy, kucharzy, tapicerów czy krawców. Obecnie w Rudzie Śląskiej do najczęściej wybieranych przez uczniów zawodów należą:

  • fryzjer
  • mechanik pojazdów samochodowych
  • lakiernik
  • cukiernik
  • kucharz

- Dzień Rzemieślnika to wspaniała okazja do wyrażenia szacunku dla rudzkich rzemieślników i przedsiębiorców oraz podziękowania im za ich pracę, zaangażowanie, wkład w rozwój naszego miasta, wysoką jakość usług, które oferują oraz otwartość na współpracę z rudzkim samorządem – zaznacza Grażyna Dziedzic, prezydent Rudy Śląskiej.

Z okazji wspomnienia św. Józefa w niedzielę o godz. 10.30 w kościele pw. Trójcy Przenajświętszej w Kochłowicach odbędzie się msza św. w intencji wszystkich rzemieślników oraz przedsiębiorców.

Rudzkim rzemieślnikom, z okazji ich święta, najlepsze życzenia!

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon

czytaj więcej:

Wyzwolenia1

W piątek przekazanie placu budowy pod remont Wyzwolenia

Kosz3

Miał być szczytny cel, kroi się awantura

Ruda Śląska. Termomodernizacja budynków

Termomodernizacja budynków w Rudzie Śląskiej

Umowa ruda

Ruda Śląska stanie się miastem wysokich technologii?

Smieci1

Rudzkie lasy zamieniają się w śmietniki

Święto miasta Ruda Śląska

Obchody ustanowienia herbu i patronki miasta

dach targowiska

Modernizacja dachu targowiska w Rudzie Śląskiej