W niedzielę msza za rzemieślników

Piekarze, cukiernicy, fryzjerzy, kominiarze, mechanicy, stolarze i inni - obchodzą swoje święto. To właśnie 19 marca wypada świętego Józefa - patrona rzemieślników.

Rzemieslnicy

Działający w Rudzie Śląskiej Cech Rzemiosł i Przedsiębiorczości liczy już 62 lata. Organizacja integruje i reprezentuje środowisko rzemieślników oraz przedsiębiorców, obecnie zrzesza 70 zakładów, spośród których aż 63 prowadzi praktyczną naukę zawodu dla młodzieży. Młodzi adepci tych najpotrzebniejszych zawodów szkolą się na fryzjerów, mechaników, blacharzy, lakierników, elektromechaników, cukierników, piekarzy, stolarzy, ślusarzy, fotografów, kominiarzy, kucharzy, tapicerów czy krawców. Obecnie w Rudzie Śląskiej do najczęściej wybieranych przez uczniów zawodów należą:

  • fryzjer
  • mechanik pojazdów samochodowych
  • lakiernik
  • cukiernik
  • kucharz

- Dzień Rzemieślnika to wspaniała okazja do wyrażenia szacunku dla rudzkich rzemieślników i przedsiębiorców oraz podziękowania im za ich pracę, zaangażowanie, wkład w rozwój naszego miasta, wysoką jakość usług, które oferują oraz otwartość na współpracę z rudzkim samorządem – zaznacza Grażyna Dziedzic, prezydent Rudy Śląskiej.

Z okazji wspomnienia św. Józefa w niedzielę o godz. 10.30 w kościele pw. Trójcy Przenajświętszej w Kochłowicach odbędzie się msza św. w intencji wszystkich rzemieślników oraz przedsiębiorców.

Rudzkim rzemieślnikom, z okazji ich święta, najlepsze życzenia!

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon

czytaj więcej:

Liscie1

Wszędzie opadłe liście. Jedni grabią, inni czekają

Regionalizm

Jak zainteresować młodzież śląskością i tradycją regionalną?

Ela

Pomaga innym, teraz sama potrzebuje pomocy

Wielki pien fryna

Śląska Lokacja Filmowa 2021 - Wielki Piec w Rudzie Śląskiej

Chorzow odpady komunalne

Od 1 czerwca odpady z miasta będzie odbierać nowa firma

Ulica Żeleńskiego, Ruda Śląska

Dziurawa ul. Żeleńskiego utrudnia życie

Spotkanie 29 04 21 1

Pierwsze spotkanie on-line z Grażyną Dziedzic