W Kłodnicy powstanie „Eko-Baza”

Uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 w Rudzie Śląskiej będą zdobywali wiedzę z zakresu ekologii i ochrony środowiska. Placówka ta wygrała 10 tys. zł na realizację projektu. „Kłodnicka Eko-Baza”, zostając laureatem tegorocznej edycji ogólnopolskiego konkursu Funduszu Energii Naturalnej, organizowanego przez GAZ - SYSTEM we współpracy z Fundacją „Za górami, za lasami”.

Klodnicaszkola


- Cały czas staramy się uczyć naszych uczniów ekologicznej postawy, dlatego postanowiliśmy wziąć udział w konkursie Funduszu Energii Naturalnej. Pozyskana dotacja bardzo nam w tym pomogła, ale także nie udałoby się stworzyć tego wszystkiego bez wsparcia nauczycieli, uczniów, rodziców, działaczy społecznych i wielu firm - zaznacza Joanna Widera, koordynator projektu i wicedyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 w Rudzie Śląskiej.


To już drugie zwycięstwo kłodnickiej szkoły. Dzięki pierwszej wygranej w ramach projektu „Kłodnicka Eko-Baza” przy szkolnym gmachu udało się utworzyć wielofunkcyjną strefę dydaktyczno-wychowawczą, ogródek, herbarium oraz „łąkę”, będącą zarazem miejscem edukacji ekologiczno-przyrodniczej, jak i wypoczynku dla społeczności szkolnej i lokalnej. Co więcej, budynek ozdobiono także eko-muralem autorstwa artysta Piotra P. z Kędzierzyna-Koźla.

Warto dodać, że w tej edycji konkursu zgłoszono aż 201 wniosków o dofinansowanie ekologicznych inicjatyw. Finalnie jury wybrało 25 projektów. Organizatorem konkursu w ramach Funduszu Energii Naturalnej jest GAZ - SYSTEM we współpracy z Fundacją „Za górami, za lasami”.

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon

czytaj więcej:

Nelson-Club-pomaga

Nelson Club pomaga Ukraińcom w potrzebie

Wyzwolenia1

W piątek przekazanie placu budowy pod remont Wyzwolenia

Liscie1

Wszędzie opadłe liście. Jedni grabią, inni czekają

Wizualizacja parku handlowego i teren, gdzie powstanie

Nowy park handlowy powstanie w Rudzie Śląskiej

Mera - otwarcie

Wielkie otwarcie Centrum Architektury Ogrodowej Mera Garden

Syrena gliwice

20 maja trening systemu alarmowania

FB IMG 1620121606811

Otwarcie powszechnych punktów szczepień