W halembskim lesie znaleziono niewybuch

Jeden z mieszkańców Rudy Śląskiej spacerując po lesie w Halembie dokonał zaskakującego odkrycia. Przypadkowo natknął się na niewybuch.

The road 815297 1280


O sprawie natychmiast powiadomił dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Rudzie Śląskiej. Pocisk został znaleziony na terenie lasu w Halembie w rejonie autostrady A4. Jak precyzuje oficer prasowy rudzkiej policji, był to skorodowany pocisk artyleryjski z okresu II wojny światowej kalibru 110 mm. Jako, że miejsce znalezienia niewybuchu ulokowane jest daleko od zabudowań, nie było konieczności ewakuacji ludzi. Mundurowi wezwali saperów z gliwickiej jednostki wojskowej, a do czasu ich przybycia zabezpieczali miejsce zdarzenia.

Jak uczy doświadczenie, jesień jest okresem liczniejszych niż zwykle odkryć pozostałości po II wojnie światowej szczególnie w lasach. Grzybiarze zamiast prawdziwków czy podgrzybków znajdują czasami tego typu niebezpieczne artefakty. Policjanci przypominają, aby nie dotykać takich znalezisk, nie przenosić – podkreśla oficer prasowy rudzkiej policji.

fot. pixabay.com

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon