W czwartek - "Bezpieczna autostrada". Noga z gazu i ostrożnie!

To wspólna akcja policji z trzech województw. Na autostradzie A4 prowadzone będą działania "Bezpieczna autostrada". To oznacza więcej nieoznakowanych radiowozów, a nawet drony i ręczne pomiary prędkości.

Policja Śląska
Grupę "Speed" wesprze policyjny dron

29 września, w czwartek, policjanci z województwa śląskiego, małopolskiego oraz opolskiego prowadzić będą działania „Bezpieczna autostrada”. Poza nieoznakowanymi samochodami grupy "Speed", pojawi się też nowość.

- Na autostradzie A4 mundurowi przy pomocy dronów oraz ręcznych mierników prędkości będą kontrolować przede wszystkim stosowanie się do zakazów wyprzedzania i korzystania z telefonu, przestrzeganie limitów prędkości, zachowanie właściwego odstępu od poprzedzającego pojazdu oraz czy podróżujący mają zapięte pasy - informuje policja.

Działania na A4 mają na celu poprawę bezpieczeństwa. Na śląskim odcinku autostrady A4 w ubiegłym roku doszło do 19 wypadków drogowych, w których zginęły 3 osoby, a 30 zostało rannych.

W akcję zaangażowane będą siły z komisariatu autostradowego oraz ruchu drogowego z Bytomia, Gliwic, Katowic, Zabrza wraz z funkcjonariuszami ITD i mundurowymi z województwa małopolskiego oraz opolskiego.

Co będą kontrolować na A4?

Między innymi dozwoloną prędkość, stosowanie się do obowiązku jazdy prawym pasem ruchu, zachowanie odpowiedniej odległości od poprzedzającego pojazdu, przestrzegają zakazów wyprzedzania i korzystania z telefonu, a także czy wszyscy podróżujący mają zapięte pasy bezpieczeństwa.

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon