W czwartek, 15 października, wracają godziny dla seniorów

Liczba osób zakażonych koronawirusem rośnie lawinowo. Rząd zdecydował się na ponowne wprowadzenie godzin dla seniorów w sklepach, aptekach i drogeriach. Będą obowiązywały od poniedziałku do piątku w godzinach 10-12.

Shopping cart 1275480 1280


Podczas sobotniej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki poinformował także o zaostrzonych zasadach epidemicznych w placówkach opieki i domach pomocy społecznej oraz o potrzebie samoizolacji osób powyżej 70. roku życia, aby minimalizować ryzyko zakażenia koronawirusem.

Ponownie wprowadzone zostaną godziny dla seniorów! Będą one dotyczyły sklepów spożywczych, aptek i drogerii. Tym samym od godziny 10:00 do 12:00 zakupy będą mogły robić tam tylko osoby starsze. Ta zasada będzie obowiązywała od 15 października. (…) Bardzo proszę o stosowanie się do tej zasady, a jednocześnie apeluję do seniorów o pozostanie w domach i ograniczenie kontaktów osobistych, rodzinnych, a także towarzyskich. Jak przekazał resort zdrowia, prawie połowa pacjentów, którzy trafiają w tej chwili do szpitali, to osoby po 60. roku życia. Dlatego ta grupa powinna być specjalnie chroniona. Proszę też rodziny osób starszych o zadbanie o seniorów. Pomoc w prostych codziennych czynnościach może pomóc ochronić ich przed zakażeniem – napisała na swoim facebookowym profilu prezydent Grażyna Dziedzic.

Przypomnijmy, że godziny dla seniora zostaną wprowadzone w czwartek, 15 października, i będą obowiązywały w dni robocze, czyli od poniedziałku do piątku, w godzinach od 10:00 do 12:00. Wówczas w sklepach, drogeriach i aptekach zakupy będą mogły zrobić jedynie osoby powyżej 60. roku życia. Jak argumentują przedstawiciele rządu, pozwoli to na ograniczenie ryzyka potencjalnego zakażenia.

fot. pixabay.com

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon