W czwartek, 15 października, wracają godziny dla seniorów

Liczba osób zakażonych koronawirusem rośnie lawinowo. Rząd zdecydował się na ponowne wprowadzenie godzin dla seniorów w sklepach, aptekach i drogeriach. Będą obowiązywały od poniedziałku do piątku w godzinach 10-12.

Shopping cart 1275480 1280


Podczas sobotniej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki poinformował także o zaostrzonych zasadach epidemicznych w placówkach opieki i domach pomocy społecznej oraz o potrzebie samoizolacji osób powyżej 70. roku życia, aby minimalizować ryzyko zakażenia koronawirusem.

Ponownie wprowadzone zostaną godziny dla seniorów! Będą one dotyczyły sklepów spożywczych, aptek i drogerii. Tym samym od godziny 10:00 do 12:00 zakupy będą mogły robić tam tylko osoby starsze. Ta zasada będzie obowiązywała od 15 października. (…) Bardzo proszę o stosowanie się do tej zasady, a jednocześnie apeluję do seniorów o pozostanie w domach i ograniczenie kontaktów osobistych, rodzinnych, a także towarzyskich. Jak przekazał resort zdrowia, prawie połowa pacjentów, którzy trafiają w tej chwili do szpitali, to osoby po 60. roku życia. Dlatego ta grupa powinna być specjalnie chroniona. Proszę też rodziny osób starszych o zadbanie o seniorów. Pomoc w prostych codziennych czynnościach może pomóc ochronić ich przed zakażeniem – napisała na swoim facebookowym profilu prezydent Grażyna Dziedzic.

Przypomnijmy, że godziny dla seniora zostaną wprowadzone w czwartek, 15 października, i będą obowiązywały w dni robocze, czyli od poniedziałku do piątku, w godzinach od 10:00 do 12:00. Wówczas w sklepach, drogeriach i aptekach zakupy będą mogły zrobić jedynie osoby powyżej 60. roku życia. Jak argumentują przedstawiciele rządu, pozwoli to na ograniczenie ryzyka potencjalnego zakażenia.

fot. pixabay.com

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon

czytaj więcej:

Grażyna Dziedzic, prezydent Rudy Śląskiej, poinformowała o swojej chorobie

Prezydent Rudy Śląskiej, Grażyna Dziedzic cierpi na nowotwór

Umowa ruda

Ruda Śląska stanie się miastem wysokich technologii?

Kosz3

Co to jest? Wentylator? Ozdoba? Sprawdziliśmy

bezpieczne wakacje

Akcja policji " Bezpieczne wakacje"

Porozumienie gwsh

Studia w Rudzie Śląskiej

kampania #Niebajka o porwaniu

Rusza kampania #Niebajka o porwaniu

tężnia solankowa w Rudzie Śląskiej

Tężnia solankowa w Rudzie Śląskiej