W Bykowinie rozmawiano o modernizacjach ulic, rewitalizacji skweru, budowie tężni i problemach z dzikami

Modernizacje ulic, rewitalizacja skweru, problemy z dzikami i budowa tężni solankowej – między innymi o tym rozmawiali mieszkańcy podczas niedawnego spotkania z przedstawicielami władz Rudy Śląskiej.

FB/ Ruda Śląska
Spotkanie władz miasta z mieszkańcami Bykowiny

Mieszkańcy Rudy Śląskiej, którzy biorą udział w spotkaniach z władzami miasta w ramach 20. edycji dzielnicowych zebrań spotkali się po świętach z przedstawicielami władz miasta tym razem w Bykowinie.

– Zebrani dowiedzieli się, że w majówkę będzie można już skorzystać z tężni solankowej, a przygotowywana jest kolejna wyczekiwana inwestycja – modernizacja alei między ulicami Kopalnianą i Korfantego. Dla remontu alei w rejonie ul. Sztolniowej między ulicami Kopalnianą i Korfantego gotowy jest projekt budowlano – wykonawczy, powołano też już komisję przetargową – informuje rudzki magistrat.

Tężnia solankowa wkrótce zacznie działać

Mieszkańcy Bykowiny mieli też szansę dowiedzieć się, że już wkrótce uruchomiona zostanie tężnia solankowa w strefie aktywności przy ul. Górnośląskiej. Inwestycja została wybrana do realizacji w ramach budżetu obywatelskiego na 2019 rok. Jednak trudna sytuacja na rynku zamówień publicznych sprawiła, że obiekt został wybudowany dopiero jesienią ubiegłego roku, a z jego uruchomieniem trzeba było zaczekać na odpowiednie warunki pogodowe. Instalacja ma zostać napełniona solanką z końcem kwietnia.

Wśród pozostałych tematów znalazły się, między innymi rewitalizacji skweru w rejonie ul. Katowickiej i Siekiela oraz modernizacja ciągu pieszego pomiędzy ul. Górnośląską, Grzegorzka i Zgrzebnioka. – Tradycyjnie wiele zgłaszanych problemów dotyczyło terenów spółdzielni lub wspólnot mieszkaniowych. W takich przypadkach nie możemy nic wymusić, trzeba się kontaktować z właścicielem danego terenu – przypominali przedstawiciele władz miasta.

Poruszona została także kwestia bezpieczeństwa. Ta dotycząca pojawiających się w okolicy dzików została przekazana do Centrum Zarządzania Kryzysowego. Kolejne spotkanie zaplanowano w Bielszowicach – na wtorek 26 kwietnia o godz. 17:00 w Domu Kultury przy ul. Kokota 170.

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon

czytaj więcej:

IMG20230616144909

Alarm przy Piastowskiej w Rudzie. Czytelnicy interweniują!

Wyzwolenia1

W piątek przekazanie placu budowy pod remont Wyzwolenia

Śmieci (zdjęcie ilustracyjne)

Śmieci nas zalewają. Produkujemy ich 2 mln ton rocznie

Lotto loteria szczepionkowa 824x298

Zaszczep się, wygrywaj i... wesprzyj miasto

Wielki pien fryna

Śląska Lokacja Filmowa 2021 - Wielki Piec w Rudzie Śląskiej

Ztm autobusy

Od 1 lipca wróci możliwość kupienia biletu u kierowcy

Wirecka 1

Pierwsza część ul. Wyzwolenia wyremontowana