W Bykowinie pojawi się biletomat? Niekoniecznie

Zakup biletów umożliwiających podróżowanie komunikacją miejską od pewnego czasu stanowi pewne wyzwanie. Mamy wszak bilety elektroniczne (tańsze), jak i papierowe (droższe), do których przywykli zwłaszcza starsi mieszkańcu Rudy Śląskiej, ale kupno tych drugich nie należy do najprostszych. Czemu?

Tramwaj

Radna Ewa Chmielewska, która zwraca uwagę na to, że z związku z likwidacją kiosków mają mocno ograniczoną możliwość zakupu biletów uprawniających do przejazdu komunikacją miejską. Należy też zwrócić uwagę na fakt, że nie każdy korzysta z karty ŚKUP. Pewną awersję mają do niej zwłaszcza seniorzy. Gdzie zatem powinni się zaopatrywać w bilety? Rozwiązaniem problemu mógłby być biletomat i o ustawienie jednego z nich na terenie Bykowiny apeluje radna Chmielewska.

W odpowiedzi na jej interpelację wiceprezydent Krzysztof Mejer wyjaśnił, że miasto nie planuje w najbliższym czasie zakupu stacjonarnych automatów biletowych zintegrowanych z systemem Śląskiej Karty Usług Publicznych. Jako jedną z przyczyn podał wysoki koszt zakupu takiego urządzenia, który wynosi 187 575 zł. Magistrat wskazał też, że podróżni mogą korzystać z zakupu jednorazowych, elektronicznych biletów poprzez aplikacje mobilne: SkyCash, moBILET, jakdojade czy mPAY. Niestety, to nie rozwiązuje problemu pasażerów, którzy niekonieczną chcą lub mogą korzystać ze smartfona.

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon

czytaj więcej:

Śmieci (zdjęcie ilustracyjne)

Śmieci nas zalewają. Produkujemy ich 2 mln ton rocznie

Umowa ruda

Ruda Śląska stanie się miastem wysokich technologii?

Kosz3

Co to jest? Wentylator? Ozdoba? Sprawdziliśmy

Porozumienie gwsh

Studia w Rudzie Śląskiej

kampania #Niebajka o porwaniu

Rusza kampania #Niebajka o porwaniu

Ztm autobusy

Od 1 lipca wróci możliwość kupienia biletu u kierowcy

Jbudżet obywatelski Ruda Śląska

Rusza nabór wniosków do budżetu obywatelskiego.