Uważajcie na drogach - pogoda będzie szaleć!

Choć dziś na drogach czarno i świeci słońce, to już noc może przynieść opady deszczu, które utrzymają się do czwartku. Za to następna noc - z czwartku na piątek - przyniesie mróz i w piątkowy poranek możemy trafić na lodowisko. Zachowajcie ostrożność za kierownicą.

Policja Wodzisław Śląski
Tyle zostało z audi, w którym zginęły trzy osoby

Zmienna aura - na przemian odwilż i opady śniegu powodują, że warunki na drogach mogą zaskoczyć kierujących. Zwłaszcza w nocy z czwartku na piątek i w piątek rano, gdzie po ciepłym dniu temperatura spadnie nawet do -6 stopni.

- Pamiętajmy o dostosowaniu prędkości samochodu do warunków panujących na drodze. To właśnie niedostosowanie prędkości i niewystarczająca odległość pomiędzy pojazdami są powodem powstawania największej ilości poważnych zdarzeń na drogach. Śliska nawierzchnia drogi znacznie wydłuża odległość, po jakiej od wciśnięcia hamulca zatrzyma się pojazd - apelują policjanci.

W takich warunkach lepiej zachować przepisową prędkość. Drastycznym przykładem brawury niech będzie sobotni wypadek w Wodzisławiu Śląskim, w którym zginęło trzech nastolatków. Ich pędzące audi uderzyło w dostawczego peugeota. W miejscu gdzie było ograniczenie do 50 km/h jechali około 150...

Zobaczcie film z wypadku, jaki trafił do sieci...

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon