Uwaga! Od jutra ostrożnie przy szkołach

„Bezpieczna droga do szkoły” - jutro zacznie się ruch przy szkołach i tym samym policyjna akcja. Przez najbliższe dni będzie więc więcej patroli, a żółty znak z lizaczkiem znów będzie oznaczać, że w tej okolicy należy zachować szczególną uwagę. Szczególnie, że "wyposzczone" brakiem żywych zajęć maluchy mogą pojawić się na drodze nagle.

Szkola2

To apel głównie do kierowców. 1 września, najbliższe dni, ale również każdy dzień szkoły - prośba o zachowanie szczególnej ostrożności w okolicach szkół i przedszkoli. Wprawdzie policyjne patrole będą czuwać, ale wiadomo - bywa, że pieszy nagle wtargnie na jezdnię.

- Wielu uczniów, aby dotrzeć do szkoły, musi pokonywać przejścia dla pieszych, a i zdarza się, że poruszać poboczem. Dlatego w najbliższych dniach policjanci będą pełnić służbę w rejonach szkół, gdzie będą zwracać szczególną uwagę na ruch pieszy i kołowy. Dodatkowo mundurowi spotkają się również z najmłodszymi uczniami, aby zapoznać ich i przypomnieć o przepisach ruchu drogowego i przekazać najważniejsze informacje dotyczące bezpieczeństwa podczas codziennej drogi do szkoły - powiedział asp. szt. Arkadiusz Ciozak z rudzkiej policji.

Dopóki nic się nie zmieni na szczeblu najwyższym - zajęcia w szkołach będą się odbywać "na żywo", co oznacza wzmożony ruch w okolicach placówek oświatowych. Szczególnie rano, przed pierwszymi zajęciami - może być nieco chaotycznie na drogach przylegających do szkół. Noga z gazu i oczy dookoła głowy!

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon