Uwaga na smsy o rzekomym zadłużeniu na telefonie! [NOWE DANE]

Od kilku dni abonenci różnych sieci komórkowych dostają smsy o rzekomym zadłużeniu na niewielką kwotę. To próba wyłudzenia!

Sms

Uwaga! Jeśli dostaliście takiego smsa - nie klikajcie w podany link. Przekierowuje do fałszywej strony PayU. Nie zapłacicie dwóch złotych, tylko 200!

SMS-y wzywające do zapłaty znikomej kwoty o nazwie "BLOKADA" - trafiają do abonentów. W treści - informacja o zadłużeniu na kilka złotych oraz wezwanie do zapłaty lub blokada połączeń następnego dnia.

- Przestraszyłam się, że zablokują mi telefon i nigdzie nie będę mogła dzwonić. W dzisiejszych czasach to przecież totalne odcięcie i może wywołać panikę, tym bardziej, że chodzi o symboliczną kwotę. Zdarza się przecież, że ktoś nie zwrócił uwagi na końcówkę kwoty i rzeczywiście taka różnica mogła wystąpić - mówi nam jedna z adresatek tego SMS-a. - Na szczęście nie kliknęłam w ten link, tylko zadzwoniłam do znajomego, a ten to sprawdził. Ale SMS przyszedł jeszcze kilka razy tego dnia. Pewnie wiele osób płaci, bo nie chce mieć kłopotów z powodu tak małej kwoty.

Tak zrobiła młoda rudzianka. Weszła na podane łącze, została przekierowana na stronę wyglądającą na PayU, wprowadziła swoje dane, zalogowała się do banku i zapłaciła.

- Okazało się, że zamiast 2,19 złotego, z jej konta zniknęło 219 złotych. Prawdopodobnie fałszywa strona płatnicza podczas przesyłania danych do banku przesuwa przecinek w kwocie - mówi asp. szt. Arkadiusz Ciozak z rudzkiej Komendy Miejskiej Policji.

Pamiętajmy - operator sieci komórkowej nie wysyła nigdy linków do zapłaty. Wszelkie tego typu SMS-y - od jakichkolwiek instytucji - są najprawdopodobniej próbą kradzieży naszych pieniędzy.

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon

czytaj więcej:

Falszywy policjant3

Wpadli kolejni oszuści. Okradali seniorów.

Internetowi oszuści okradli rudziankę

Oszuści w ataku: nabrany na bitcoin.

Podrobki

Podróbki na targu.

Trzezwosc policja

Zaskoczył policjantów. Zobacz czym.

Falszywy policjant

Fałszywy policjant wpadł dzięki czujności...

Lis

Psi nos uratował... lisa.

Whatsapp

Szczotka za prawie 2900 złotych. Kolejna...