Uwaga na przestępców w internecie. Tylko jednego dnia oszukanych zostało kilku mieszkańców Rudy Śląskiej

Nasze życie w znacznej mierze przeniosło się do sieci. Robimy w internecie zakupy, komunikujemy się, opłacamy rachunki czy oglądamy ulubione filmy. Bo tak jest łatwiej, szybciej i przyjemniej. A co z bezpieczeństwem?

Pixabay
Policja prowadzi postępowanie

Przekonało się o tym ostatnio kilku mieszkańców Rudy Śląskiej. Tylko jednego dnia internetowi przestępcy oszukali kilka osób..

Do rudzkich komisariatów zgłosiły się osoby zgłaszające przestępstwa związane z portalami internetowymi. Jedna została oszukana, dwie w porę zareagowały i jedna, która została okradziona za pomocą skopiowanych danych z jej karty – informują rudzcy policjanci.

W dwóch przypadkach oszuści wysyłali spreparowane linki po tym, jak ktoś chciał sprzedać przedmioty na znanych portalach. W ten sposób udało im się przejąć dostęp do kont bankowych sprzedających. Inna z kolei osoba zgłosiła przejęcie konta na portalu społecznościowym.

Śledczy obecnie prowadzą postępowanie, które ma wyjaśnić, czy ofiarami oszustów nie padło więcej osób. Przypominają też, by zachować szczególną czujność i rozwagę.Nie klikajmy w linki otrzymane od nieznanych osób, nie podawajmy danych naszej karty bankowej, nie udostępniajmy hasła i loginu do bankowości elektronicznej i nie wierzmy w cudowne podwojenie naszych oszczędności – ostrzegają policjanci.

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon

czytaj więcej:

Policja prowadzi spotkania profilaktyczne dla seniorowi

88-latka oszukana starą metodą. Oddała 50 tysięcy złotych

Poszukiwana Anna F. odnaleziona

Poszukiwana Anna F.

Śląska policja

Ukradł „czteropak”, uderzył kasjerkę. 44-latek zatrzymany

Dmuchanie

Rudzianin zawiadomił policję. Kierowca był dziwnie pobudzony

Rower 1

Ponad 40 wykroczeń, 35 mandatów. "Bezpieczny cyklista"?

Oszust telefon2

Oszuści "bankowi" w natarciu. Do was też dzwonili?

Napada

Okaleczył taksówkarza, bo nie chciał płacić...