Uwaga na oszustów! Podają się za pracowników wodociągów. Okradli rudziankę

Rudzkie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji ostrzega przed oszustami, którzy podając się za pracowników spółki - okradają mieszkańców! Ofiarą padła już 85-letnia rudzianka.

Jacek Skorek
Oszuści mówią, że chcą sprawdzić ciśnienie w kranach

PWiK informuje o licznych przypadkach kradzieży i usiłowania kradzieży metodą na "urzędnika". Tym razem oszuści, którzy odwiedzają lokatorów mieszkań w Rudzie Śląskiej, podają się za pracowników wodociągów.

- Osoby te żądają dostępu do wodomierzy oraz kranów w celu sprawdzenia ciśnienia czy szczelności instalacji wewnętrznej. Niestety podczas takich wizyt dochodzi często do kradzieży - ostrzega PWiK.

Oszustka okradła rudzką seniorkę

Ofiarą oszustów padła już 85-letnia rudzianka. W miniony piątek nieznana kobieta, podająca się za pracownicę wodociągów, weszła do mieszkania rudzkiej seniorki. Powiedziała, że musi sprawdzić ciśnienie wody. Kiedy starsza kobieta wykonywała polecenia fałszywej pracownicy PWiK - ta okradła ją na półtora tysiąca złotych.

PWiK podkreśla, że nie prowadzi odczytów wodomierzy w mieszkaniach rozliczanych przez spółdzielnie mieszkaniowe, MPGM i wspólnoty mieszkaniowe, a zdecydowana większość odczytów wodomierzy głównych, umieszczonych w piwnicach czy w studniach wodomierzowych, dokonywana jest drogą radiową bez konieczności dostępu do wodomierza. W przypadkach wyjątkowych informacje o odczytach przekazywane są drogą telefoniczną, a prawdziwi pracownicy wodociągów uzgadniają termin wizyty u lokatora.

- Zwracamy się z apelem o zachowanie szczególnej ostrożności. W sytuacji braku pewności, co do zamiarów odwiedzającej nas osoby, prosimy o kontakt z policją lub instytucją na którą powołuje się nieznajomy w celu sprawdzenia jej tożsamość. Prosimy także, aby poinformować osoby starsze o tego typu przestępstwach i przestrzec ich przed konsekwencjami wpuszczania do swoich mieszkań obcych osób - informują rudzkie wodociągi.

Mieszkańcy, do których próbowali wejść tacy oszuści lub posiadają informacje o podszywających się pod pracowników PWiK osobach - proszone są o kontakt z policją lub PWiK pod bezpłatnym numerem 994.

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon

czytaj więcej:

Kosz3

Miał być szczytny cel, kroi się awantura

Umowa ruda

Ruda Śląska stanie się miastem wysokich technologii?

Wieszolekgrob

IPN uczci Augustyna Wieszołka powstańczym znakiem na grobie

Wcpr

998 będzie dalej funkcjonować, ale przełączy nas na 112

Ela

Pomaga innym, teraz sama potrzebuje pomocy

Prawy pas

Będą mandaty za lewy pas

dach targowiska

Modernizacja dachu targowiska w Rudzie Śląskiej