Uwaga na oszustów! Podają się za pracowników wodociągów. Okradli rudziankę

Rudzkie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji ostrzega przed oszustami, którzy podając się za pracowników spółki - okradają mieszkańców! Ofiarą padła już 85-letnia rudzianka.

Jacek Skorek
Oszuści mówią, że chcą sprawdzić ciśnienie w kranach

PWiK informuje o licznych przypadkach kradzieży i usiłowania kradzieży metodą na "urzędnika". Tym razem oszuści, którzy odwiedzają lokatorów mieszkań w Rudzie Śląskiej, podają się za pracowników wodociągów.

- Osoby te żądają dostępu do wodomierzy oraz kranów w celu sprawdzenia ciśnienia czy szczelności instalacji wewnętrznej. Niestety podczas takich wizyt dochodzi często do kradzieży - ostrzega PWiK.

Oszustka okradła rudzką seniorkę

Ofiarą oszustów padła już 85-letnia rudzianka. W miniony piątek nieznana kobieta, podająca się za pracownicę wodociągów, weszła do mieszkania rudzkiej seniorki. Powiedziała, że musi sprawdzić ciśnienie wody. Kiedy starsza kobieta wykonywała polecenia fałszywej pracownicy PWiK - ta okradła ją na półtora tysiąca złotych.

PWiK podkreśla, że nie prowadzi odczytów wodomierzy w mieszkaniach rozliczanych przez spółdzielnie mieszkaniowe, MPGM i wspólnoty mieszkaniowe, a zdecydowana większość odczytów wodomierzy głównych, umieszczonych w piwnicach czy w studniach wodomierzowych, dokonywana jest drogą radiową bez konieczności dostępu do wodomierza. W przypadkach wyjątkowych informacje o odczytach przekazywane są drogą telefoniczną, a prawdziwi pracownicy wodociągów uzgadniają termin wizyty u lokatora.

- Zwracamy się z apelem o zachowanie szczególnej ostrożności. W sytuacji braku pewności, co do zamiarów odwiedzającej nas osoby, prosimy o kontakt z policją lub instytucją na którą powołuje się nieznajomy w celu sprawdzenia jej tożsamość. Prosimy także, aby poinformować osoby starsze o tego typu przestępstwach i przestrzec ich przed konsekwencjami wpuszczania do swoich mieszkań obcych osób - informują rudzkie wodociągi.

Mieszkańcy, do których próbowali wejść tacy oszuści lub posiadają informacje o podszywających się pod pracowników PWiK osobach - proszone są o kontakt z policją lub PWiK pod bezpłatnym numerem 994.

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon