Uwaga na buraczki!

Państwowa Inspekcja Sanitarna przestrzega przed spożywaniem buraczków z Lewiatana. Powód? W jednej partii produktu stwierdzono obecność szkła, pleśni i martwych szkodników.

Buraczki


Kiedy jeden z amatorów buraczków zamierzał spożyć zakupione zawartość kupionego słoiczka, okazało się, że produkt nie jest pełnowartościowy. Chodzi o buraczki wiórki Lewiatan, 290 g, wyprodukowane dla Lewiatan Holding S.A. przez P.P.H.U. "Frutico", Export-Import, Szczepan Stanik, ul. Leśna 11, 98-330 Nowe Gajęcice. Wadliwa partia posiada oznaczenie 15.07.2021/B, a termin minimalnej trwałości to 15.07.2021. Okazuje się, że wyprodukowano 6400 słoiczków, a wszystkie trafiły do sieci Lewiatan.

Konsument złożył skargę, a Państwowa Inspekcja Sanitarna pobrała do analizy próbki produktu. Jak podaje Główny Inspektorat Sanitarny, w 3 z 4 pobranych próbek stwierdzono obecność pleśni, w 2 wykryto zanieczyszczenia biologiczne (martwe, zasuszone szkodniki), natomiast w 1 próbce znajdowały się cztery odłamki szkła.

Wadliwa partia zostanie wycofana z obrotu. Zakład uruchomił już stosowną procedurę. Przypominamy, że nie należy spożywać opisanego powyżej produktu.

fot. GIS

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon