Uwaga, konkurs ruszył! Podwodne Światy 2024!

W przyszłym roku będzie piąta już odsłona Festiwalu Nurkowego "Głębiny". Ale zanim wielka feta w Rudzie Śląskiej - można już myśleć o cennych nagrodach w ramach konkursu filmowego "Podwodne Światy 2024".

Śląsk jest kuźnią podwodniaków. W rozumieniu nurków wszelkiej maści. Od tych, którzy stawiają pierwsze kroki z rurką, przez płetwonurków, po nurków głębinowych. Kiedyś tak było z żeglarstwem, teraz prym wiodą płetwale. Z tego też powodu to właśnie u nas, w Rudzie Śląskiej, organizowany jest Festiwal Nurkowy "Głębiny". I z roku na rok nie tylko przyciąga coraz liczniejszych amatorów tej formy rekreacji, ale również - z roku na rok - rośnie poziom prezentowanych filmów.

- W konkursie biorą udział amatorskie filmy przedstawiające podwodne światy. Forma przekazu jest dowolna. Najważniejsze, by film miał maksymalnie 6 minut i nie zawierał materiałów zewnętrznych obciążonych zewnętrznymi prawami autorskimi - mówi Marcin Adamowicz, dyrektor programowy Festiwalu.

A że dziś każdy może być filmowcem - nie ma żadnych ograniczeń. Czy to wodoszczelnym telefonem, kamerką czy profesjonalnym, podwodnym sprzętem - liczy się pomysł.

- Mieliśmy podczas ostatniego Festiwalu film 10-latka, który nakręcił w jeziorze, otrzymaną na urodziny kamerką podwodną. Może nie ma jeszcze pojęcia o robieniu filmów, ale wyszło super! - mówi Marcin Adamowicz.

Jeżeli więc jest to waszą pasją, a nawet jeśli nie - okazją do spróbowania swoich sił - startujcie! Warto, bo nagrody są "grube".

- Mamy już stałych sponsorów, polskie firmy produkujące sprzęt nurkowy, należące do najbardziej uznanych na świecie. Nie możemy jeszcze powiedzieć, co konkretnie będzie w puli nagród, ale na pewno będzie to sprzęt nurkowy - ocieplacze, automaty oddechowe, skrzydła, skafandry. Do tego vouchery na wyjazdy nurkowe - dodaje Adamowicz.

Konkurs jest okazją do pokazania swoich podwodnych eskapad całemu światu. I nie chodzi o "miliony słuchaczy", jak mawiał klasyk.

- Filmy, które zakwalifikują się do pokazów festiwalowych będą później przez miesiąc publikowane na naszym kanale facebookowym. Który zdobędzie największą liczbę lajków - otrzyma cenną nagrodę publiczności - mówi Marcin.

Jak widać - warto. Bo konkurs jest nie tylko dla zawodowców. Czasami to właśnie "świeżak" ma nowatorskie i niespotykane podejście do tematu nurkowania i jest w stanie zdobyć laur! Czas na nakręcenie, zmontowanie, postprodukcję i wysłanie swojego filmu - 9 marca 2024.

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon