Urząd włączył tryb zdalnej pracy

7 listopada wejdą w życie kolejne obostrzenia narzucone przez rząd, mające na celu zmniejszenie transmisji koronawirusa. Urząd Miasta w Rudzie Śląskiej także czekają zmiany. Co się zmieni?

Umruda

Jak informuje biuro prasowe rudzkiego magistratu, z powodu aktualnej sytuacji epidemicznej od 9 do 27 listopada 2020 roku Urząd Miasta Ruda Śląska będzie zamknięty dla klientów. Każdą sprawę wymagającą osobistego stawiennictwa w Urzędzie będzie można załatwić po uprzednim telefonicznym umówieniu się z pracownikiem.

Petenci będą mogli jednak korzystać z alternatywnych rozwiązań. Zalecany jest kontakt z magistratem drogą telefoniczną, za pośrednictwem korespondencji tradycyjnej lub elektronicznej, czyli poprzez e-mail lub ePUAP. Wszystkie wnioski potrzebne do załatwienia sprawy można pobrać ze strony Biuletynu Informacji Publicznej.

Jeżeli zajdzie konieczność wizyty w Urzędzie Miasta, należy pamiętać o obowiązujących tu wymogach sanitarnych. Obowiązują maseczki, dezynfekcja rąk i zachowanie dystansu społecznego – zarówno w biurach, jak i na korytarzach.

Przy wejściu do budynku „A” i „B” Urzędu Miasta znajduje się skrzynka podawcza, do której można wrzucić pisma dotyczące spraw niewymagających osobistego kontaktu z urzędnikiem. Dokumenty należy umieści w odpowiednio opisanej kopercie, na której powinno znaleźć się imię i nazwisko wnioskodawcy/nadawcy, numer telefonu kontaktowego oraz określenie, jakiej sprawy dotyczy wniosek/pismo.

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon

czytaj więcej:

Chcesz segregować śmieci, ale nie wiesz gdzie i jak je wyrzucać? Odpowiadamy!

Jak prawidłowo segregować śmieci?

Lotto loteria szczepionkowa 824x298

Zaszczep się, wygrywaj i... wesprzyj miasto

Wirecka 1

Pierwsza część ul. Wyzwolenia wyremontowana

Pociąg Kolei Śląskich

Pociągi do Katowic i Gliwic będą jeździć szybciej

alkohol

Ograniczenia w sprzedaży alkoholu

uczennica

Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych

IRRS

Rudzianin prezesem Instytutu Rozwoju Regionalnego