Ul. Magazynowa zamknięta od poniedziałku. Powstaje kolejny odcinek Trasy N-S

Ul. Magazynowa w Rudzie Śląskiej będzie zamknięta przez kilka miesięcy. Powstaje kolejny odcinek Trasy N-S. Kilometr za... 60 mln złotych.

UM Ruda Śląska
Trasa ns ruda slaska

Od poniedziałku, 20 listopada 2023 roku, zamknięta dla ruchu zostanie ul. Magazynowa w Rudzie Śląskiej na odcinku od ul. Norwida do ul. Kokotek. Możliwy będzie jedynie dojazd do posesji oraz przejazd pojazdów transportu publicznego.

Drogowcy wyznaczyli objazd, który będzie prowadził ul. Wolności i Zabrzańską.

– Zmiana organizacji ruchu związana jest z przebudową ul. Magazynowej w ramach budowy odcinka trasy N-S od Drogowej Trasy Średnicowej do ul. Magazynowej. Wprowadzona zmiana obowiązywać będzie co najmniej kilka miesięcy – informuje Urząd Miasta Ruda Śląska.

Kilometr za 60 mln złotych

Trasa N-S na odcinku od DTŚ do ul. Magazynowej będzie miała 600 metrów długości. Powstaną tam dwie jezdnie w obu kierunkach, rondo turbinowe, chodniki, droga rowerowa, kanalizacja oraz oświetlenie.

– Wykonawca ma 20 miesięcy na zakończenie prac, od połowy grudnia do połowy marca wykonawca nie ma obowiązku ich prowadzenia – informuje magistrat.

Ul. Magazynowa ma zostać przebudowana na odcinku 400 metrów.

Cała inwestycja będzie kosztowała 60 mln złotych. 95 proc. tej kwoty to dofinansowanie z Programu Inwestycji Strategicznych.

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon