Uhonorowano medyków i marszałka województwa śląskiego za walkę z koronawirusem

Walka z koronawirusem została doceniona. W sobotę 3 października o godzinie 17, w Operze Śląskiej w Bytomiu odbył koncert „Zarażeni dobrem - artyści i lekarze w podziękowaniu pracownikom ochrony zdrowia”.

Koncertwoperzedlamedykow


Podczas uroczystego wieczoru lekarzom, pielęgniarkom, ratownikom medycznym, fizjoterapeutom, diagnostom laboratoryjnym i salowym ze śląskich szpitali, którzy w szczególny sposób wyróżnili się w walce z pandemią wręczono Srebrne Odznaki Honorowe Za Zasługi dla Województwa Śląskiego oraz Odznaki Honorowe „Za Zasługi dla Ochrony Zdrowia” w podziękowaniu za ich zaangażowanie, odwagę i determinację w walce z pandemią.Co więcej, Odznakę Honorową Ministra Zdrowia „Za Zasługi dla Ochrony Zdrowia”, za wsparcie i wyjątkowe zaangażowanie w walce z wirusem otrzymał także marszałek województwa śląskiego Jakub Chełstowski i arcybiskup Wiktor Skworc. Przypomnijmy, że z inicjatywy marszałka, sejmik Województwa Śląskiego przyjął uchwałę intencyjną w sprawie woli powołania Solidarnościowego Funduszu Wsparcia dla szpitali powiatowych.

- Szybka i zdecydowana postawa marszałka Chełstowskiego i skuteczne negocjacje z przedstawicielami Komisji Europejskiej pozwoliły na pozyskanie dodatkowych środków, które poprawiają komfort pracy i jakość świadczonych usług medycznych, co przekłada się na bezpieczeństwo mieszkańców - czytamy w uzasadnieniu nadania odznaki marszałkowi Chełstowskiemu.

Z kolei Medal Śląskiej Izby Lekarskiej został przyznany Jurkowi Owsiakowi, Dominice Kulczyk i przedstawicielom KWK Piast-Ziemowit.

- Dziękuję wszystkim nagrodzonym za postawę i oddanie w tym trudnym czasie. Udało nam się wynegocjować z Komisją Europejską przesunięcie znacznych środków na wsparcie służby zdrowia. Współpracujemy również bardzo dobrze ze stroną rządową, dzięki tym wszystkim działaniom prawie ćwierć miliarda złotych trafiło do śląskich szpitali. Jestem pewien, że kiedy uda się wygrać z pandemią, nasze placówki będą jednymi z najlepiej wyposażonych z tej części Europy - podkreślił marszałek Jakub Chełstowski.
Podczas koncertu dla zgromadzonych w Operze Śląskiej wystąpili znani artyści: Anna Borucka, Gabriela Gołaszewska, Andrzej Lampert, Stanislav Kuflyuk, Maciej Komandera oraz Balet, Chór i Orkiestra Opery Śląskiej pod dyrekcją Francka Chastrusse Colombiera. Zaprezentowane zostały utwory z takich oper jak „Carmen” Georges'a Bizeta , „Cyganeria” i „Turandot” Giacoma Pucciniego,, „Traviata” i „Moc przeznaczenia” Giuseppe Verdiego czy „Requiem” Wolfganga Amadeusza Mozarta (premiera tego tytułu w wersji baletowej już w październiku na scenie Opery Śląskiej).

fot. Karol Fatyga

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon

czytaj więcej:

Ruda Śląska. Termomodernizacja budynków

Termomodernizacja budynków w Rudzie Śląskiej

Smieci1

Rudzkie lasy zamieniają się w śmietniki

Szkola

19 tys. rudzkich uczniów zakończyło rok szkolny 2020/2021.

OSP w Rudzie Śląskiej

Nabór do OSP w Rudzie Śląskiej

Święto miasta Ruda Śląska

Obchody ustanowienia herbu i patronki miasta

kleszcz

Trwa sezon na kleszcze

183323674 1081254302400403 4334693175965690517 n

Powstaje Dolina Kochłówki