Ugodził sąsiada nożem w szyję. Teraz grozi mu dożywocie

W miniony weekend 42-letni rudzianin usiłował zamordować sąsiada podczas libacji alkoholowej. Został już zatrzymany przez mundurowych. Grozi mu kara dożywotniego pozbawienia wolności.

People 315910 1280

Zgodnie z ustaleniami rudzkich policjantów, 42-letni mieszkaniec Rudy Śląskiej w ubiegły weekend postanowił odwiedzić swojego 45-letniego sąsiada. Podczas spotkania nie stronili od alkoholu. W pewnym momencie pomiędzy mężczyznami wywiązała się awantura, a 42-latek ugodził gospodarza nożem w szyję. W mieszkaniu znajdował się jeszcze jeden mężczyzna, będący świadkiem całego zajścia. To on wezwał na pomoc pogotowie ratunkowe. Dzięki szybkiej interwencji ranny rudzianin trafił do szpitala, a lekarzom udało się uratować jego życie.

Oficer prasowy rudzkiej policji podkreśla, że po zebraniu przez śledczych materiału dowodowego, prokurator przedstawił 42-latkowi zarzut usiłowania zabójstwa. We wtorek, 23 listopada, rudzki sąd podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu agresora na trzy miesiące. Mężczyźnie grozi nawet kara dożywotniego więzienia.

fot. pixabay.com

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon

czytaj więcej:

Za znęcanie się nad rodziną kobieta ma zakaz zbliżania się i kontaktowania

47-latka ma zakaz zbliżania i kontaktowania się z rodziną

Znów kradną katalizatory w Rudzie. Sześć w ciągu tygodnia

Złodzieje wycięli 9 katalizatorów z toyot auris!

Policja

Wypadek na „zakręcie mistrzów” w Rudzie Śląskiej

Z4

Chcieli zaimponować dziewczynom i zniszczyli pasiekę

Rowerzysta wydmuchał ponad promil

Rowerem z promilami

Pożar ruda śląska

Nocny pożar w zakładzie pogrzebowym

Poszuk

Poszedł na grzyby i zaginął