Ugodził sąsiada nożem w szyję. Teraz grozi mu dożywocie

W miniony weekend 42-letni rudzianin usiłował zamordować sąsiada podczas libacji alkoholowej. Został już zatrzymany przez mundurowych. Grozi mu kara dożywotniego pozbawienia wolności.

People 315910 1280

Zgodnie z ustaleniami rudzkich policjantów, 42-letni mieszkaniec Rudy Śląskiej w ubiegły weekend postanowił odwiedzić swojego 45-letniego sąsiada. Podczas spotkania nie stronili od alkoholu. W pewnym momencie pomiędzy mężczyznami wywiązała się awantura, a 42-latek ugodził gospodarza nożem w szyję. W mieszkaniu znajdował się jeszcze jeden mężczyzna, będący świadkiem całego zajścia. To on wezwał na pomoc pogotowie ratunkowe. Dzięki szybkiej interwencji ranny rudzianin trafił do szpitala, a lekarzom udało się uratować jego życie.

Oficer prasowy rudzkiej policji podkreśla, że po zebraniu przez śledczych materiału dowodowego, prokurator przedstawił 42-latkowi zarzut usiłowania zabójstwa. We wtorek, 23 listopada, rudzki sąd podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu agresora na trzy miesiące. Mężczyźnie grozi nawet kara dożywotniego więzienia.

fot. pixabay.com

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon