Uczyła angielskiego i kradła. Wpadła przez ukrytą kamerę.

40-letnia zabrzanka, korepetytorka języka angielskiego - w rękach policji. Wyszło na jaw, że poza podnoszeniem poziomu wiedzy swoich klientów, podkradała z ich domów kosztowności. Gustowała szczególnie w złocie. W jej mieszkaniu znaleziono blisko 400 sztuk biżuterii należącej do osób, które jej zaufały.

Córkę jednej z rudzkich rodzin uczyła od 10-lat. Rodzice dziewczynki tak jej ufali, że często przychodziła na lekcje pod ich nieobecność. Kilka dni temu ojciec zorientował się, że ze szkatułki zniknęło parę sztuk cennej biżuterii. Początkowo podejrzewał 15-letnią córkę. Później jednak uznał, że złodziejem może być korepetytorka. I postanowił zainstalować w pokoju kamerę.

- Zadzwonił na policję, opowiedział o swoich podejrzeniach i poprosił o pomoc w zainstalowaniu ukrytej kamery. Policyjni technicy przygotowali urządzenie, a w dzień korepetycji - wywiadowcy czekali w pokoju obok i obserwowali obraz z kamery - opowiada asp. szt. Arkadiusz Ciozak z Komendy Miejskiej Policji w Rudzie Śląskiej.

Podejrzenia okazały się słuszne. Po przyjściu do mieszkania zabrzanka poprosiła dziewczynkę o zrobienie herbaty, a sama ruszyła do szkatułki ze złotem. Oglądała, przebierała, ostatecznie nic jej nie skusiło. Ale policjantom siedzącym obok to wystarczyło.

- Wraz z podejrzewaną pojechali do jej mieszkania. Tam znaleźli blisko 400 sztuk różnych wyrobów jubilerskich, złoto i kamienie szlachetne - dodaje Ciozak.

Część fantów została już rozpoznana przez właścicieli, okazało się bowiem, że rudzianie nie byli jej jedynymi ofiarami. Policjanci katalogują zabezpieczone przedmioty i będą się kontaktować z pokrzywdzonymi, których wskazała złodziejka.

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon

czytaj więcej:

Policja

Ukradł kartę, wpadł po dwóch godzinach.

Złodzieje

Amatorzy... sprzątania w rękach policji. Grozi...

Wypadek

Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych

Seniorze nie daj sie

78-latek z Rudy Śląskiej dał się okraść "na wnuczka"

Policjaaaa

58 lat i... dilował narkotykami. Takie zajęcie na "starość"

Zbój 1

We wtorek napadli, już siedzą

Internetowe

Nowa metoda oszustów - na "wyciek danych". Uważajcie!