Uczniowie z ZS nr 3 pomagają pacjentom z koronawirusem

„Uczniowie pacjentom z COVID-19” – pod tym hasłem uczniowie Zespołu Szkół nr 3 w Rudzie Śląskiej zorganizowali akcję charytatywną dla pacjentów „oddziału covidowego” Szpitala Miejskiego w Rudzie Śląskiej.

Zs3


Przypomnijmy, że w rudzkiej lecznicy znajduje się 60 łóżek „covidowych”, w tym cztery wyposażone w respiratory. To dla tych pacjentów uczniowie, rodzice i nauczyciele Zespołu Szkół nr 3 zebrali niezbędne rzeczy potrzebne do opieki nad chorymi: wodę, pampersy, kremy, chusteczki nawilżające, podkłady na łóżka, koszulki do przebierania pacjentów.

W tym niezwykle trudnym dla wszystkich czasie pandemii nie mogliśmy zostać obojętni. Nasi uczniowie, ich rodzice, a także nauczyciele stanęli na wysokości zadania i ruszyli z pomocą, przynosząc niezbędne rzeczy do szkoły. Zebrane produkty zawieźliśmy do szpitala. Chociaż w ten sposób mogliśmy się przyczynić do walki z pandemią. Lekarzom i całemu personelowi medycznemu życzymy siły i wytrwałości w walce o zdrowie pacjentów - mówi Aleksandra Jochemczyk, opiekun Samorządu Szkolnego w ZS 3.

Spontaniczna akcja charytatywna stanowi ważny gest solidarności społecznej, a także pokazuje, że młodzi ludzie nie pozostają obojętni na potrzeby innych.

Śladem Zespołu Szkół nr 3 w Rudzie Śląskiej zapraszam wszystkie szkoły do przyłączenia się do akcji. Wspierajmy wszystkich, którzy na pierwszej linii frontu walczą z COVID-19. Brawo za inicjatywę – podkreśla radny Łukasz Wodarski.

Do akcji zainicjowanej przez ZS nr 3 w Rudzie Śląskiej dołączyło już wiele szkół, w tym m.in. Szkoła Społeczna z Chorzowa, Zespół Szkół nr 1 w Rudzie Śląskiej czy IV Liceum Ogólnokształcącego nr 4 im. H. C. Hoovera w Rudzie Śląskiej.

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon

czytaj więcej:

Regionalizm

Jak zainteresować młodzież śląskością i tradycją regionalną?

Ruda Śląska. Termomodernizacja budynków

Termomodernizacja budynków w Rudzie Śląskiej

Lady D 1 2

Rudzka "Lady D" - Małgorzata Kubela

alkohol

Koniec z nocną sprzedażą alkoholu!

Święto miasta Ruda Śląska

Obchody ustanowienia herbu i patronki miasta

Pracownia3

Zielone Pracownie w dwóch szkołach

182769576 327778855584343 6565348352328780700 n

Zbiórka plastikowych zakrętek w Kochłowicach