Uczniowie z Rudy Śląskiej zwycięzcami konkursu "Kierunek – Bezpieczeństwo”

W konkursie „Kierunek – Bezpieczeństwo” zorganizowanym w ramach Kampanii Kolejowe ABC II realizowanej przez Urząd Transportu Kolejowego wpłynęło ponad 4114 prac. Projekty przygotowało łącznie aż 40.454 uczniów z klas I-VI z 2364 szkół podstawowych z całej Polski. A najlepsi okazali się... tak jest! Rudzianie!

Zadaniem w konkursie zorganizowanym przez Urząd Transportu Kolejowego dla uczniów klas I-VI szkół podstawowych z całej Polski było wykonanie pracy plastycznej przedstawiającej Peronowo, czyli miasteczko, w którym mieszka nosorożec Rogatek, bohater Kampanii Kolejowe ABC, wraz ze swoimi przyjaciółmi. Praca musiała zawierać widoczną postać nosorożca Rogatka, logo Kampanii Kolejowe ABC II oraz sytuację pokazującą bezpieczne zachowanie na terenach kolejowych (np. na peronach, w pobliżu torów, przed przejazdem kolejowo-drogowym).

Jury miało spory problem

Raz - ogromna liczba prac, dwa - bardzo wysoki poziom nadesłanych przez uczniów projektów. Po długich obradach Komisja Konkursowa najwyżej oceniła makietę, która wyróżnia się pod względem estetyki wykonania, zawiera walor edukacyjny, jest oryginalna i pokazuje niesamowitą pomysłowość autorów. Jej autorami są uczniowie z klasy 2c ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Wyplera w Rudzie Śląskiej. Wychowawcą klasy jest Sabina Ogierman.

Zabawa, ale na poważnie

Uczniowie rudzkiej podstawówki wygrali dla szkoły plac do zabaw i ćwiczeń o wartości 20.000 zł, wyjazd na zieloną szkołę oraz włączenie ich pracy do wideomappingu 3D, który zostanie wyświetlony 3 grudnia 2022 r. na budynku dworca Wrocław Główny podczas imprezy edukacyjnej organizowanej w ramach Kampanii Kolejowe ABC II.

Rudzkim maluchom - serdeczne gratulacje!

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon

czytaj więcej:

Wieszolekgrob

IPN uczci Augustyna Wieszołka powstańczym znakiem na grobie

Wielki pien fryna

Śląska Lokacja Filmowa 2021 - Wielki Piec w Rudzie Śląskiej

Szkola

19 tys. rudzkich uczniów zakończyło rok szkolny 2020/2021.

OSP w Rudzie Śląskiej

Nabór do OSP w Rudzie Śląskiej

Chorzow odpady komunalne

Od 1 czerwca odpady z miasta będzie odbierać nowa firma

Ulica Żeleńskiego, Ruda Śląska

Dziurawa ul. Żeleńskiego utrudnia życie

Spotkanie 29 04 21 1

Pierwsze spotkanie on-line z Grażyną Dziedzic