Uczniowie z Rudy Śląskiej zwycięzcami konkursu "Kierunek – Bezpieczeństwo”

W konkursie „Kierunek – Bezpieczeństwo” zorganizowanym w ramach Kampanii Kolejowe ABC II realizowanej przez Urząd Transportu Kolejowego wpłynęło ponad 4114 prac. Projekty przygotowało łącznie aż 40.454 uczniów z klas I-VI z 2364 szkół podstawowych z całej Polski. A najlepsi okazali się... tak jest! Rudzianie!

Zadaniem w konkursie zorganizowanym przez Urząd Transportu Kolejowego dla uczniów klas I-VI szkół podstawowych z całej Polski było wykonanie pracy plastycznej przedstawiającej Peronowo, czyli miasteczko, w którym mieszka nosorożec Rogatek, bohater Kampanii Kolejowe ABC, wraz ze swoimi przyjaciółmi. Praca musiała zawierać widoczną postać nosorożca Rogatka, logo Kampanii Kolejowe ABC II oraz sytuację pokazującą bezpieczne zachowanie na terenach kolejowych (np. na peronach, w pobliżu torów, przed przejazdem kolejowo-drogowym).

Jury miało spory problem

Raz - ogromna liczba prac, dwa - bardzo wysoki poziom nadesłanych przez uczniów projektów. Po długich obradach Komisja Konkursowa najwyżej oceniła makietę, która wyróżnia się pod względem estetyki wykonania, zawiera walor edukacyjny, jest oryginalna i pokazuje niesamowitą pomysłowość autorów. Jej autorami są uczniowie z klasy 2c ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Wyplera w Rudzie Śląskiej. Wychowawcą klasy jest Sabina Ogierman.

Zabawa, ale na poważnie

Uczniowie rudzkiej podstawówki wygrali dla szkoły plac do zabaw i ćwiczeń o wartości 20.000 zł, wyjazd na zieloną szkołę oraz włączenie ich pracy do wideomappingu 3D, który zostanie wyświetlony 3 grudnia 2022 r. na budynku dworca Wrocław Główny podczas imprezy edukacyjnej organizowanej w ramach Kampanii Kolejowe ABC II.

Rudzkim maluchom - serdeczne gratulacje!

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon

czytaj więcej:

Wyzwolenia1

W piątek przekazanie placu budowy pod remont Wyzwolenia

Kosz3

Miał być szczytny cel, kroi się awantura

Ruda Śląska. Termomodernizacja budynków

Termomodernizacja budynków w Rudzie Śląskiej

Umowa ruda

Ruda Śląska stanie się miastem wysokich technologii?

Smieci1

Rudzkie lasy zamieniają się w śmietniki

budżet obywatelski Ruda Śląska

13 zadań do realizacji z Budżetu Obywatelskiego

dach targowiska

Modernizacja dachu targowiska w Rudzie Śląskiej