Twórczy czwartek z Gabrielą Anną Kańtor. Biblioteka Ficinius zaprasza

Jutrzejszy wieczór w Bibliotece Ficinus - to okazja do spotkania z autorką powieści historycznych, Gabrielą Anną Kańtor. Spod jej pióra wyszły między innymi takie powieści, jak "Koronki z płatków śniegu", "Ławeczka księżnej Daisy" czy "Śląski Kopciuszek" i "Pani na Kopicach".

fb Gabriela Anna Kańtor
Spotkanie z autorką - w czwartek w Bibliotece Ficinus

Gościem czwartkowego spotkania z cyklu "Twórczy czwartek na Ficinusie" będzie Gabriela Anna Kańtor. Jej zamiłowanie do śląskości, przelane na papier, zaowocowało kilkoma powieściami, wśród których znalazła się historia rudzkiego Kopciuszka – Joanny Gryzik, której Karol Godula zapisał swój majątek.

– Choćbym jeszcze przeczytała albo napisała nie wiem ile książek, ta postać nigdy mnie nie opuści - pozostanie we mnie na zawsze – mówi autorka dwóch tomów o Joannie Gryzik. – "Śląski Kopciuszek" to tytuł, który przywodzi na myśl bajkę, ale ta historia wydarzyła się naprawdę. Jak na bajkę o sierotce przystało, zakończyłam ją ślubem i nadzieją, że "żyli długo i szczęśliwie". Czy tak się rzeczywiście stało, odpowie druga część – "Pani na Kopicach".

Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17.00 w siedzibie Biblioteki Ficinus przy ul. Pawła Kubiny 24 w Rudzie Śląskiej - Wirku.

Gabriela Anna Kańtor urodziła się i żyje na Śląsku. Jest autorką książek, m.in. "Koronki z płatków śniegu" czy opowieści o dwóch niezwykłych kobietach - księżnej Daisy ("Ławeczka księżnej Daisy") i hrabinie Joannie Schaffgotsch (dylogia "Śląski Kopciuszek" i "Pani na Kopicach").

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon