Ruda Śląska. W Kochłowicach na Plantach posadzono ponad 150 drzew i krzewów

W Rudzie Śląskiej Kochłowicach, na tutejszych Plantach, z inicjatywy społeczników posadzono tawuły, jałowce, świerki i klony.

Zdjecie4

Radny Rafał Wypior w połowie marca 2021 r. obiecał, że na kochłowickich Plantach zasadzonych zostanie wiele nowych roślin.

- Znajdziecie tam także rośliny miododajne. Skoro już takimi roślinami skusimy pożyteczne owady, to wypadałoby też dać im dach nad głową. A że ostatnio w sklepie znalazłem ładne domki dla owadów, to kilka z nich kupiłem – mówił wówczas rudzki radny Rafał Wypior.

W miniony weekend społecznicy z Kochłowic wraz z pracownikami firmy zajmującej się rewitalizacją posadzili:

  • 150 tawuł japońskich (krzewy),
  • 6 klonów karłowych,
  • 3 świerki karłowate,
  • 3 jałowce płożące.

- Roślinki jeszcze młode, ale niebawem pokażą nam na co je stać. Dziękuję wszystkim zaangażowanym w dzisiejsze sadzenie. Myślałem, że skończę sam na sam na Plantach z firmą zajmującą się rewitalizacją, a tu taka niespodzianka! Pogoda nam niestraszna! Temat rewitalizacji Plant z BO uważam tym samym za zamknięty – mówi radny.

Co jeszcze mają w planach kochłowiccy działacze?

Przyszłościowo mają powstać także domki dla owadów. Niegdyś owady znajdowały schronienie m.in. w słomianych strzechach, strychach czy zakamarkach między cegłami lub belkami. Nowoczesne budownictwo uniemożliwia zimowanie owadów. Nie wiadomo jeszcze, gdzie zostaną ulokowane, ale sprawa wyjaśni się pod koniec tego tygodnia. Kolejną nowością ma być łąka kwietna. Nasiona zostały już zakupione i czekają na odpowiedni moment.

Sprzątanie Kochłowic

Stowarzyszenie Lepsze Kochłowice. Lepsza Ruda Śląska chce wznowić akcję wspólnego sprzątania dzielnicy. Społecznicy czekają na propozycje miejsc, które wymagają gruntownego posprzątania. Pojawiło się już kilka lokalizacji, m.in.

  • Ul. Piłsudskiego od Żabki w stronę Katowic
  • Lasek przy ulicy Dunikowskiego (przesmyk w stronę Lambertz oraz w drugą stronę do familoków),
  • Ul. Kochłowicka.

fot. Rafał Wypiór, radny z Rudy Śląskiej/facebook

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon