Trwa metamorfoza hali sportowej w Halembie

W hali MOSiR przy ul. Kłodnickiej w Rudzie Śląskiej-Halembie zmienia się. Obiekt doczekał się odświeżenia elewacji, teraz czas na modernizację realizowaną wewnątrz budynku.

131907840 3531663403556278 6206471993449032475 o


Hala sportowa w Halembie zmieniła już swój wygląd zewnętrzny, teraz czas na kolejny etap modernizacji tego obiektu. Trwa przetarg obejmujący remont i aranżację sanitariatów na poziomie przyziemia, a także przebudowę instalacji: centralnego ogrzewania, wodno-kanalizacyjnej, hydrantowej oraz wentylacyjnej. Wpłynęło 7 ofert, które teraz analizować będzie komisja przetargowa. Wykonawca na realizację zadania będzie miał 4 miesiące – zaznacza Grażyna Dziedzic, prezydent Rudy Śląskiej.

Z uwagi na fakt, że inwestycja stanowi kosztowne przedsięwzięcie, miasto stara się pozyskać na ten cel środki zewnętrzne. W ubiegłym roku Ruda Śląska otrzymała 2,5 mln zł z Metropolitalnego Funduszu Solidarności, a w tym roku - prawie 2,4 mln zł z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Przypomnijmy, że Hala Widowiskowo-Sportowa im. Rudzkich Olimpijczyków została zbudowana w latach 80-tych ubiegłego wieku. Powierzchnia budynku liczy 3825 m². Gmach ten w części widowiskowej jest jednokondygnacyjny. Posiada charakterystyczną, amfiteatralną widownię, na której znajduje się 570 miejsc siedzących. Budynek mieści też boisko o wymiarach 22m x 42m oraz scenę 14m x 3,6m, którą można powiększyć. Co więcej, znalazło się także miejsce na kawiarnię, salę dyskotekową, salę klubową oraz fitness klub. Modernizację obiektu zaczęto w 2019 roku, kiedy wyremontowano halę, wymieniono okna, drzwi oraz docieplono ściany i dach. Wtedy też powstała winda.

fot. FB Grażyna Dziedzic

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon

czytaj więcej:

Wizualizacja parku handlowego i teren, gdzie powstanie

Nowy park handlowy powstanie w Rudzie Śląskiej

Halembska nowy swiat

Przebudowa połączenia ulic Nowy Świat i Halembskiej

tablice informacji pasażerskiej

Nowe tablice dynamicznej informacji pasażerskiej

las

W mieście planowane są wycinki drzew

Syrena gliwice

20 maja trening systemu alarmowania

Nowy budynek SP nr 17 w Rudzie Śląskiej

Nowy budynek szkoły w Bielszowicach

IMG 20210504 165238

Zablokowane 2 mln dotacji dla MPGM?