Trasa N-S w Rudzie Śląskiej - następne odcinki. Najpierw do Bytomia, potem do autostrady

Przetarg na budowę kolejnego odcinka "eneski" w Rudzie Śląskiej - ogłoszony. Najbliższa inwestycja na tej trasie, to podciągnięcie drogi do granicy Bytomia. A tym samym odciążenie, przynajmniej w teorii, Goduli. Są też dobre wieści dla jeżdżących tą trasą do autostrady A4.

- Ogłosiliśmy przetarg na budowę kolejnego etapu trasy N-S w kierunku północnym. To ponad 2,2 kilometrowy odcinek od ulicy Magazynowej do ulicy Piastowskiej. Jego realizacja pozwoli w praktyce na dojazd trasą N-S do granicy z Bytomiem - informuje prezydent Rudy Śląskiej, Michał Pierończyk.

W ramach planowanej inwestycji powstanie droga od budowanego obecnie ronda na Magazynowej w Rudzie. Trasa połączy tę część Rudy z ulicą Piastowską w rejonie ulicy Na Łąkach (niedaleko stawu Mijanka), czyli pozwoli praktycznie na swobodny dojazd od granicy Bytomia do łącznika z DTŚ-ką.

- Szacunkowa wartość zamówienia to około 200 milionów złotych. Co ważne - na jego realizację mamy zapewnione finansowanie z budżetu państwa. Całość tej części trasy powinna być gotowa w 30 miesięcy od momentu rozpoczęcia robót - dodaje prezydent Rudy Śląskiej.

Trasa N-S w Rudzie Śląskiej ma połączyć Drogową Trasę Średnicową z autostradą A4, które klamrują niejako nasze miasto. Gdy zostanie ukończona, będzie ogromnym ułatwieniem komunikacyjnym dla rudzian i kierowców przejeżdżających przez nasze miasto.

Obecnie trwa budowa pierwszego odcinka trasy N-S na północ

Czyli od węzła z Drogową Trasą Średnicową do ulicy Magazynowej. Jeśli nie będzie niespodziewanych opóźnień - odcinek ten będzie ukończony w przyszłym roku - szybciej niż planowano. Według wstępnych założeń wykonawca miał bowiem 20 miesięcy. Roboty ruszyły w listopadzie minionego roku.

Na koniec dobra informacja dla korzystających z N-S-ki w kierunku południowym - jeszcze w tym roku będzie ogłoszony przetarg na budowę ostatniego odcinka trasy na południe, czyli od ulicy Bielszowickiej do węzła autostradowego. Część kasy na tę inwestycję udało się pozyskać z Unii Europejskiej.

Trattoria corno doro bielszowice12

Może Cię zainteresować:

Śródziemnomorski klimat w Bielszowicach. Dawne "Pod kasztanami" - to dziś Trattoria Corno d'Oro. Można się poczuć jak na wakacjach w Italii

Autor: Jacek Skorek

09/07/2024

Osiedle nowy bytom 2

Może Cię zainteresować:

Nowe osiedle w Nowym Bytomiu - znamy więcej szczegółów

Autor: Jacek Skorek

08/07/2024

Garaze ruda slaska3

Może Cię zainteresować:

Przenosiny garaży w Rudzie Śląskiej. Z Kolistej na Ratowników

Autor: Jacek Skorek

05/07/2024

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon