Tramwaje Śląskie wystawiły na sprzedaż kawałek pętli w Chebziu

Wobec takiej oferty nie można przejść obojętnie. Tramwaje Śląskie wystawiły na sprzedaż kawałek słynnej pętli w Chebziu – miejsca, o którym w całym regionie od lat krążą rozliczne anegdoty. Pod młotek ma trafić ponad 700 metrów kwadratowych tej legendarnej miejscówki.

M. Wroński
Chebzie Petla

- Ja jeszcze z pięć lat wstecz naprawdę myślałam, że to mityczna kraina, która nie istnieje... Dopóki kiedyś nie minęłam przystanku Chebzie – wyznała jedna z internautek w social mediach po tym, jak kilka dni temu zdjęciem pętli w Chebziu zaanonsowaliśmy nasz materiał o tej dzielnicy Rudy Śląskiej.

- Nigdy nie zapomnę mojego pierwszego przejazdu przez pyntle, a było to dopiero po 30. Każdy słyszał, nie każdy był – dodała kolejna z komentujących.

Taka reakcja nie dziwi. „Pyntla” w Chebziu to, wedle miejskiej legendy, bliżej nieokreślony koniec świata, gdzie wrony zawracają i zakrzywia się czasoprzestrzeń. Miejsce tak odległe, że można by wątpić, czy faktycznie istnieje, gdyby nie kilka regularnie tam zmierzających linii tramwajowych.

I teraz, uwaga, uwaga, kawałek tejże pętli idzie pod młotek. Jej właściciel – Tramwaje Śląskie – właśnie ogłosił przetarg na „zbycie prawa użytkowania wieczystego nieruchomości gruntowej niezabudowanej” położonej w obrębie pętli. Dokładnie 714 metrów kwadratowych działki, przylegającej do terenu zajmowanego przez salon Mercedesa (przy czym bez dostępu do drogi publicznej).

Oferowana przez TŚ na sprzedaż działka na pętli w Chebziu
Oferowana przez TŚ na sprzedaż działka na pętli w Chebziu

Jak można dowiedzieć się z ogłoszenia cena wywoławcza działki wynosi 99 tys. zł netto (wadium określono na 10 proc. tej kwoty czyli 9900 zł). Przetarg odbędzie się w formie elektronicznej za pośrednictwem elektronicznej Platformy zakupowo/sprzedażowej (szczegółowe informacje na temat przetargu dostępne są na stronie internetowej TŚ). Oferty należy składać do 24 października, do godz. 15. Ich otwarcie nastąpi 25 października o godz. 9.

Ruda Śląska Chebzie

Może Cię zainteresować:

Słynna pętla, dworzec roku, anegdoty i sen o szklanej wieży. Czyli witamy na Chebziu

Autor: Michał Wroński

01/01/2024

Cafe na stacji w Chebziu

Może Cię zainteresować:

Na stacji „Biblioteka” w Chebziu działa „Cafe Czytelnia Morgenroth”

Autor: Michał Wroński

16/09/2022

Dworzec w Chebziu

Może Cię zainteresować:

Ruda Śląska ma jeden z najpiękniejszych dworców kolejowych na Śląsku. Na potwierdzenie: mamy zdjęcia

Autor: Jacek Skorek

12/07/2023

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon