Trakt Rudzki już kompletny. Park Młodzieży i planty w Orzegowie zrewitalizowane. Zobaczcie zdjęcia

Park Młodzieży oraz planty znajdujące się pomiędzy ul. Hlonda a Burloch Areną w Orzegowie zostały zrewitalizowane. W sumie zagospodarowane zostało ponad 6,2 ha przestrzeni parkowych, a całkowity koszt tej inwestycji to ponad 2,6 mln zł.

Kolejne przestrzenie zielone w Rudzie Śląskiej zostały zrewitalizowane. To Park Młodzieży oraz planty znajdujące się pomiędzy ul. Hlonda a Burloch Areną w Orzegowie.

Park Młodzieży i planty w Orzegowie zostały odnowione

- Zadanie to jest jednocześnie ostatnią częścią realizacji Traktu Rudzkiego, którego poszczególne etapy powstawały w mieście od 2018 r. Na jego realizację miasto pozyskało ponad 8 mln zł ze środków unijnych – podkreśla Michał Pierończyk, prezydent Rudy Śląskiej.

W przypadku obu lokalizacji prace polegały przede wszystkim na nasadzeniach nowych roślin, których posadzono łącznie blisko 90 tys. Pracowano także nad odnowieniem części alejek, zainstalowane zostały ławki oraz oświetlenie.

Większa część prac dotyczyła Parku Młodzieży, gdzie podczas modernizacji m.in. na nowo zagospodarowano centralną część parku. W miejscu starego suchego strumienia w centrum parku utworzono rabatę z wielokolorowych bylin. Wykorzystano gatunki roślin, które kwitną w różnym czasie, dzięki czemu rabata ma wyglądać atrakcyjnie przez cały okres wegetacyjny.

- Podczas prac w tym parku zabiegom pielęgnacyjnym poddany został znajdujący się w nim drzewostan, a drzewa w złym stanie sanitarnym zostały usunięte – zaznacza prezydent Pierończyk. - Dotyczyło to przede wszystkim topól, które obumarły ze względu na swój wiek, przez co stanowiły potencjalne zagrożenie np. w czasie wichur. Co ważne, w miejsce starych drzew nasadzono nowe takie jak lipy i klony - dodaje.

Prace przy modernizacji orzegowskich plant przy Burloch Arenie oraz w Parku Młodzieży zakończyły się pod koniec 2022 roku.

Trakt Rudzki już gotowy w całości

Całkowity koszt modernizacji parku oraz plant wyniósł niespełna 2,6 mln zł. Zadanie to jest ostatnią częścią realizacji Traktu Rudzkiego, którego poszczególne etapy powstawały w mieście od 2018 r.

Koszt całości budowy Traktu Rudzkiego wraz z wcześniejszymi już zrealizowanymi odcinkami wyniósł ostatecznie ponad 19 mln zł. Na realizację tego projektu miasto pozyskało ponad 8 mln zł ze środków Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

Trakt Rudzki to ścieżka pieszo–rowerowa, która połączyła, parki, skwery, obiekty sportowe oraz miejsca związane z historią Nowego Bytomia i Wirku. Trakt po zakończeniu rewitalizacji Parku Dworskiego oraz parku przy ul. Hallera, przebiega od ul. Nowary przez podnóże hałdy do ul. Katowickiej. Dalej ulicami Tuwima, Kupiecką, Obrońców Westerplatte do hałdy przy ul. 1 Maja. Następnie przez tereny hałdy do ul. Czarnoleśnej. Dalej trasa przebiega przez park przy ul. gen. Hallera, a następnie tą ulicą w kierunku parku Dworskiego.

Panattoni Park Ruda Slaska

Może Cię zainteresować:

Nowa firma w centrum dystrybucyjnym Panattoni Park Ruda Śląska. Wynajęła 33 tys. m2

Autor: Katarzyna Pachelska

05/04/2023

Na rondzie w lewo, czyli przypadki z Wirku

Może Cię zainteresować:

Na rondzie w lewo? Czy to aby nie Prima Aprilis? Znów wireckie rondo zmyliło kierowcę

Autor: Jacek Skorek

04/04/2023

12 toyot padło ofiarami złodziei katalizatorów w Rudzie Śląskiej

Może Cię zainteresować:

12 toyot okradzionych z katalizatorów! Złodzieje wycinali je z samochodów w Bykowinie i Wirku

Autor: Jacek Skorek

04/04/2023

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon