Tour de Ruda w wykonaniu Mejera, czyli bieg o fotel

Wielu zarzuca mu, że jako wiceprezydent niszczył rudzki sport. A tu się okazuje, że Krzysztof Mejer jest najbardziej aktywnym sportowo kandydatem na prezydenta Rudy Śląskiej. W ramach swojej kampanii wyborczej rozpoczął dziś Tour de Ruda - bieg do wszystkich dzielnic i rozmowy z mieszkańcami. Pierwsza na trasie była Halemba.

FB Krzysztof Mejer
Tour de Mejer. Albo Ruda

Dziś ruszył Tour de Ruda Śląska. Bieg o fotel prezydenta w wykonaniu Krzysztofa Mejera.

- Kochani rudzianie. Ci, którzy się tutaj urodzili oraz ci, którzy tu kiedyś przyjechali, mają tu rodziny i znajomych. Dziś rozpoczynamy nowy, najważniejszy etap mojej kampanii wyborczej - powiedział Krzysztof Mejer przed startem biegu.

Jak mówi - postanowił w duchu sportowej rywalizacji, dziś wyborczej, dotrzeć do rudzian w sposób, jaki nie jest dla niego obcy.

- Czyli zdrowo, sportowo, ekologicznie i co najważniejsze - biegnąc bezpośrednio ulicami naszego kochanego miasta, docierać do każdej dzielnicy. By kontynuować to, co rozpoczęliśmy ze świętej pamięci Grażyną Dziedzic. Ten dobry kierunek chcemy wypracowywać wszyscy razem, wraz z mieszkańcami wszystkich dzielnic.

Tour de Ruda jest podzielony na etapy. Dziś ekipa Mejera pobiegła z Nowego Bytomia do Halemby z metą przy targowisku przy ulicy Solidarności. Krzysztof Mejer podkreśla, że potrzebna jest kontynuacja dobrego kierunku zapoczątkowanego 12 lat temu. Ale trzeba wzbogacić go o nowe elementy, które chce ustalić z mieszkańcami.

- Spotkanie z mieszkańcami Halemby przyniosło wiele ciekawych pomysłów na rozwój miasta oraz to, co jest do poprawy - powiedział Krzysztof Mejer. - Jestem zapalonym biegaczem, maratończykiem, będę ten tour realizować biegnąc od dzielnicy do dzielnicy. I tak do wszystkich jedenastu.

Mejer zachęca do wspólnego biegania. Swoich zwolenników, przeciwników, ale przede wszystkim amatorów aktywnego spędzania czasu.

Kolejny przystanek Tour de Ruda - targowisko w Wirku. Kandydat na prezydenta będzie tam między godziną 10 a 16.

A co z podpisami?

Dwóch kandydatów na prezydenta w Rudzie Śląskiej złożyło już w Komisji Wyborczej listy z wymaganą liczbą podpisów i zostali oni oficjalnie zarejestrowani. To Maciej Mol i Paweł Dankiewicz.

Mejer zapytany o to, czy zgromadził już wymagane 3 tysiące podpisów - odpowiedział, że finiszują. Dodał jednak, że dla niego zbieranie podpisów to nie wyścig, ale okazja do rozmów z mieszkańcami.

- Dlatego będziemy je zbierać do samego końca ustawowego terminu - podkreślił.

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon

czytaj więcej:

Mejerfoto

Od czego w razie wygranej zacznie rządy Krzysztof Mejer?

Tablica Prezydent Miasta Ruda Śląska

Ile głosów potrzeba, by zostać prezydentem miasta?

Marek wesoły

Marek Wesoły poza II turą? "Nie udało się uciec od szyldu"

Henryk mercik

Mercik o wyniku wyborów: "Żyjemy w dwóch rzeczywistościach"

Wielki piec huty Pokój w Rudzie Śląskiej

Wielki piec i wielka kasa. Skąd weźmie ją nowy prezydent?

Parking Ruda Śląska

Koniec parkowania za darmo? Pytamy kandydatów na prezydenta

Mejer przedstawił szczegółowy program wyborczy

Krzysztof Mejer przedstawił szczegółowy program wyborczy